Połówka Forrest dogadana. Trwają zapisy

 

Połówka Forrest dogadana. Trwają zapisy


Opublikowane w wt., 01/10/2013 - 09:37

Długo nie było wiadomo, czy tegoroczna Połówka Forrest – jednego z najbardziej wymagających biegów górskich w Polsce, dojdzie do skutku. Ku zadowoleniu biegaczy mocno zabieganym na co dzień organizatorom z KS Limanowa Forrest udało się wygospodarować czas na przygotowanie zawodów. Te odbędą się 12 października. Początek o godz. 10:30.

Półmaraton Forrest to wyzwanie dla każdego biegacza górskiego w naszym kraju. I nie tylko, bowiem w imprezie rozgrywanej na dystansie 21 km w sercu Beskidu Wyspowego na trasie o sumie różnic wzniesień wynoszącej ponad… półtora kilometra zbiegów i tyle samo podbiegów, rywalizują także obcokrajowcy. Dosłownie każdy zawodnik dostaje tu w kość.

A że wielu się o to prosi samemu – wśród chętnych nie brakuje amatorów i mistrzów biegania po górach - popularność zawodów rośnie z roku na rok. Regularnie startują tu m.in. Daniel Wosik, Lucjach Chorąży czy Józef Pawlica. Tym razem liczba startujących została ograniczona do 150 osób.

– Mniejsza liczba startujących pozwoli nam ponieść określone koszty. Na większe, a szczególnie te niezaplanowane, które mogłyby się pojawić przy większej liczbie uczestników, nie możemy sobie po prostu pozwolić – wyjaśnia Dariusz Bielak, jeden z trzech kierowników imprezy w Limanowej.   

Nasz rozmówca podkreśla, że kluczowa jest także jakość samej imprezy. – W przygotowanie i obsługę imprezy zaangażowanych jest ponad 30 osób. Wszystko jest niemal zapięte na ostatni guzik. Myślę, że dobra opinia o nas i naszej imprezie zostanie podtrzymana – prognozuje z dużą dawką pewności Dariusz Bielak.

– Niestety z powodów finansowych nie będzie wysokich nagród. Będzie za to dobra zabawa i mnóstwo potu do wylania – zachęca organizator.

Do tej pory do Połówki Forrest zgłosiło się 43 zawodników. – Z tego, co wiem, kilkanaście osób czeka do ostatniej chwili z zapisem, bo nie wiedzą jeszcze, czy będą mogli przyjechać do Limanowej. Z doświadczenia wiem, że najwięcej zgłoszeń pojawi się tuż przed zamknięciem rejestracji, a gdy zostanie osiągnięty limit, rozdzwonią się telefony z prośbą o „specjalne” numery startowe – mówi Dariusz Bielak.

I zachęca do wcześniejszych zgłoszeń, by uniknąć problemów z dostępnością miejsc. – Zapisy przyjmowane są elektronicznie. Formularz zostanie wyłączony 6 października. Jeśli limit startujących nie zostanie wyczerpany, na co jednak trudno liczyć, do biegu będzie można się zapisać także w dniu zawodów. Wpisowe to 25 zł.

Strona zawodów:

http://www.forrest-limanowa.pl/

Regulamin:

http://www.forrest-limanowa.pl/pliki/2013/regulaminiiipolmaraton2013.doc

Rejestracja:

http://www.forrest-limanowa.pl/zgloszenia/iii-polmaraton-forrest-12-10-2013-r-sob.html

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce