Polscy lekkoatleci jadą na Igrzyska Frankofońskie

 

Polscy lekkoatleci jadą na Igrzyska Frankofońskie


Opublikowane w pon., 26/08/2013 - 12:49

To będzie trzeci start Biało-czerwonych w tej imprezie. Od 7 do 15 września w Nicei rywalizować będą m.in. medaliści MŚ w Moskwie.

Igrzyska Frankofońskie rozgrywane są od 1989 r. Zawody są swoistym odpowiednikiem Igrzysk Wspólnoty Narodów i skupiają sportowców z krajów zrzeszonych w Międzynarodowej Organizacji Frankofonii (krajów, których mieszkańcy posługują się językiem francuskim ? m.in. Francja, Belgia, Kanada), a także państw stowarzyszonych (m.in. Austria, Słowacja, Węgry) i mających status obserwatora. Polska zaliczana jest w poczet tych ostatnich wraz Czechami, Słowacją, Litwą Łotwą i Słowenią.

Polacy zadebiutowali na Igrzyskach Frankofońskich w 1997 r. w stolicy Madagaskaru ? Antananarywie. Cztery lata później w Ottawie Biało-czerwoni zdobyli aż 21 medali, w tym 15 w lekkiej atletyce (wśród biegaczy złoto wywalczył Paweł Czapiewski). Dzięki m.in. staraniom Stowarzyszenia Francja ? Polska nasz kraj w tym roku ponownie wystartuje w tych prestiżowych, choć mało znanych zawodach.

W narodowym trykocie w Nicei będą reprezentować wyłącznie lekkoatleci. W tym gwiazdy ? Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Tomasz Majewski. W konkurencjach biegowych wystąpią: Angelika Cichocka (800 lub 1500 m), Karolina Kołeczek (100 m ppł), Joanna Linkiewicz (400 m ppł) i Krzysztof Żebrowski (1500 m).  

Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce