Pomiechówek zaprasza na Nocne Manewry z mapą. Cztery trasy i zadania

 

Pomiechówek zaprasza na Nocne Manewry z mapą. Cztery trasy i zadania


Opublikowane w pon., 10/03/2014 - 16:07

W nocy z 15 na 16 marca w Pomiechówku na Mazowszu odbędą się kolejne Nocne Manewry. To zawody na orientację dla amatorów biegów z mapą i zadaniami do wykonania na trasie, rozgrywane głębokim lesie.

Według regulaminu imprezy, jej uczestnicy powinni uzbroić się (po zęby) w dobry humor. Organizatorzy radzą także, by zabrać ze sobą karimatę oraz śpiwór, prowiant, kompas, latarkę i coś do pisania. Przestrzegają, że warto jest mieć ze sobą ubranie odpowiednie na różne warunki pogodowe, choć tegoroczne manewry pod względem pogody zapowiadają się jednak dużo lepiej od poprzedniej.

Ubiegłoroczne manewry w Wiciejowie przeprowadzono w rekordowo niskiej temperaturze -10 stopni Celsjusza oraz w 20-centymerowym śniegu. Mimo ekstremalnych warunków zawody miały największą frekwencję w swojej 18-letniej już historii. Wzięło w nich udział 146 osób. – To była trudna edycja. W lesie panował mróz, a na bagnach był lód. Jednak uczestników taka pogoda nie odstraszyła – wspomina Tomasz Dombi, szef manewrów.

– Co roku staramy się wybrać inną miejscowość. Ponieważ jednak ilość lasów w okolicach Warszawy jest ograniczona, siłą rzeczy czasami wracamy w to samo miejsce po kilku latach. Do Pomiechówka przemierzaliśmy się od dawna. będziemy tam po raz pierwszy. Jest to bardzo ciekawy las niedaleko Wkry (dopływ Narwi – red.). Ponieważ jest to dolina rzeki, to tereny są pofałdowane. Są tam też doły po okopach i bunkrach z II wojny światowej, więc jest ciekawie  – opowiada organizator imprezy 

Zawodnicy pobiegną lub pomaszerują w zespołach. – Tu nie liczy się szybkość, tylko sposób rozwiązania nakreślonych zadań. W zależności od stopnia zaawansowania zawodnicy dostaną mniej lub bardziej skomplikowane mapy. Bardziej liczy się u nas umiejętność orientacji niż predyspozycje fizyczne – wskazuje Tomasz Dombi.

Będą cztery trasy. Początkujący dostaną pełną mapę z zaznaczonym szlakiem o długości ok. 6 km. Zaawansowani zmierzą się z dystansem ok. 10-11 km. Dokładne długości tras zostaną podane w komunikacie technicznym, który opublikowany zostanie w czwartek 13 marca. – W tej chwili trasy są w przygotowaniu. Odległości nie powinny się jednak różnić od poprzednich edycji naszej imprezy – zapowiada kierownik zawodów.

Start sobotniej imprezy zaplanowano na godz. 19:00. Godzinę wcześniej uczestnicy przejdą obowiązkową odprawę w Gimnazjum im. Sławoja Felicjana Składkowskiego przy ul. Nasielskiej 3. – Tu będzie nasza baza. Zapewniamy nocleg. Odprawa jest ważna zwłaszcza dla tych, którzy jeszcze nie brali udziału w naszych zawodach. Zwłaszcza dla biegaczy, którzy startują w biegach masowych. Opowiemy o regulaminie, o zasadach, wyjaśnimy wszystkie problemy – zapowiada Tomasz Dombi. 

Zapisy prowadzone są do 12 marca. Wpisowe do zwodów to 20 zł.

Organizatorzy:

http://stowarzysze.om.pttk.pl/
http://tramp.waw.pl/

Regulamin:

http://stowarzysze.om.pttk.pl/wp-content/uploads/2014/02/ulotk_manewry_2014.pdf

Zgłoszenia:

http://www.orienteering.waw.pl/pl/entry/team/161

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce