Ponad 300 osób pobiegło Tropem Wilczym w Nowym Sączu

 

Ponad 300 osób pobiegło Tropem Wilczym w Nowym Sączu


Opublikowane w pt., 08/03/2024 - 14:25

W niedzielę trzeciego marca w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu odbył się Bieg Tropem Wilczym. Jego organizatorem był Urząd Miasta Nowy Sącz-Wydział Sportu i Turystyki oraz Miejski Klub Lekkoatletyczny Brygada Beskidów. Głównym celem imprezy było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP, popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz promocja miasta Nowego Sącza i jego infrastruktury jako idealnej bazy rekreacji ruchowej dla całej rodziny. Na starcie biegu pojawiło się ponad 300 biegaczy. W biegu pobiegły całe rodziny nie tylko z Nowego Sącza, ale i również z wielu innych miejscowości z Małopolski i Podkarpacia. Wszyscy do pokonania mieli dystans około dwóch kilometrów.

 

- Biegacze wystartowali w samo południe. Najpierw rywalizowały panie, a później panowie. Dopisała nam rewelacyjna i wiosenna pogoda. Panowała wspaniała atmosfera, a organizatorzy spisali się na „szóstkę”. Członkowie MKL Brygady Beskidów nie tylko pracowali w biurze zawodów, ale także pobiegli i to z dużymi sukcesami. Dla wszystkich uczestników, którym udało się zapisać do biegu ( część oczekiwała jeszcze na start na liście rezerwowej) zapewniono pamiątkowe medale i koszulki oraz pyszny bigos. Na biegu pojawiliśmy się dość liczną ekipą, bo w końcu z Gorlic do Nowego Sącza nie jest daleko. Miło było spotkać wielu znajomych nie tylko z biegowych tras, ale nawet tych w mundurach i oczywiście kilka naszych ambasadorek i ambasadorów – relacjonuje Marek Podraza, uczestnik biegu, Ambasador Festiwalu Biegów.

Wśród pań zwyciężyła Monika Ogórek z klubu MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz, była zdecydowaną faworytką i samotnie jako pierwsza wbiegła na metę.

- Natomiast wśród panów zwyciężył pochodzący z Szymbarku Grzegorz Rosłoński, co dla nas było bardzo miłą niespodzianką, ale wszyscy liczyliśmy na jego zwycięstwo – dodaje nasz ambasador.

Tekst i foto: Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce