Powiedz STOP przemocy i biegaj w Garwolinie

 

Powiedz STOP przemocy i biegaj w Garwolinie


Opublikowane w czw., 17/04/2014 - 12:49

Startują zapisy do piątej edycji biegu pn. AVON kontra przemoc– biegnij w Garwolinie. Biegając 15 czerwca na 10 lub 2 km w tej podwarszawskiej miejscowości, wesprzemy Wielką Kampanię o Godność, którą marka AVON prowadzi w Polsce od 2008 roku.

Akcja ma charakter społeczny i edukacyjny, jej celem jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy dotykającej kobiety oraz wszelkich jej przejawów. Kampanię wspiera Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Sam bieg, organizowany przez kosmetyczną markę, a także Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, jest wyrazem solidarności z akcją i przede wszystkim jej realnym wsparciem. Jak informuje organizator w komunikacie prasowym, 15 złotych z każdej opłaty startowej przekazywane jest na Kampanię.

Bieg startuje o godz. 12.00 z mostu na rzece Wildze.

Zgłoszenia do biegu przyjmowane są elektronicznie oraz w dniu imprezy. Opłaty za pakiet startowy zróżnicowane są od momentu rejestracji. Do 31 maja wynoszą: kobiety – 45 zł, mężczyźni – 55 zł, osoby powyżej 65. roku życia – 45 zł, natomiast od 1 czerwca kwoty wzrosną o 20 zł. W dniu zawodów opłata startowa wyniesie 100 zł.

W pakiecie startowym znajdą się m.in. koszulka biegu oraz zestaw kosmetyków AVON. Pierwszych 6 miejsc będzie premiowane nagrodę pieniężną w wysokości od 100 zł do 1500 zł. Odbędzie się także losowanie nagród specjalnych, w tym wycieczki dla dwóch osób na 41. Berlin Marathon oraz weekendowego pobytu w spa.

W trakcie imprezy odbędzie się także specjalny bieg: Bieg Rodzinny na 2 km. Jest to bieg skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Organizatorzy zapowiadają także liczne atrakcje dla uczestników po zakończeniu biegu.

Wydarzenie jest częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Zaplanowano m.in. barwny korowód z orkiestrą dętą, paradę motocykli, starych pojazdów i konnych  wozów strażackich oraz występy zespołów muzycznych i tanecznych.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronach:
www.wielkakampaniaogodnosc.pl
www.bieg.truchtacz.pl

mat pras. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce