Pożar mostu a BMW Półmaraton Praski. „Nie liczymy na cud”

 

Pożar mostu a BMW Półmaraton Praski. „Nie liczymy na cud”


Opublikowane w czw., 19/02/2015 - 09:05

Prawdopodobnie wszyscy organizatorzy imprez w Warszawie śledzą informacje o tym na jak długo zamknięty zostanie Most Łazienkowski i ile potrwa jego remont. Póki co pojawiają się różne terminy, z 2017 rokiem włącznie. Składać ma się na to skompletowanie dokumentów, ogłoszenie przetargu itd.

Zmienić trasę musiał już 10. Półmaraton Warszawski. Nerwowe chwile z pewnością przeżywa też ORLEN Warsaw Maraton gospodarz kwietniowych Mistrzostw Polski mężczyzn w maratonie. Teoretycznie najwięcej czasu na wszystkie zmiany ma BMW Półmaraton Praski.

- Nie mamy jeszcze oficjalnych sygnałów jak długo potrwa remont mostu. W związku z tym wstrzymujemy się z decyzjami. Zobaczymy, czy będzie potrzeba dostosowania się do zmian organizacyjnych ruchu w Warszawie, czy też ustalona wcześniej trasa okaże się dla Głównego Inżyniera Ruchu akceptowalna - mówi Sławomir Szczęsny, dyrektor BMW Półmaratonu Praskiego.

Wkrótce w Warszawie mają powstać maja nowe bus-pasy na Wale Miedzeszyńskim, które pokrywają znaczną część trasy BMW Półmaratonu Praskiego. Czy miasto pozwoli ograniczyć ruch drogowy w tym miejscu na czas biegu?

- Pole manewru przy zmianie tras jest coraz mniejsze. Nie jest to proste. Będziemy się organizować tak, by zarówno biegacze jak i mieszkańcy mogli sprawnie funkcjonować. Oczywiście myślimy już o korektach, bo nie możemy liczyć na cud. Z decyzjami trzeba jednak poczekać na rozstrzygnięcia urzędników - powiedział nam Sławomir Szczęsny.

2. BMW Półmaraton Praski ma wystartować 30 sierpnia 2015 roku.

PS. Wciąż czekamy na kontakt ze strony organizatorów ORLEN Warsaw Marathonu w sprawie ew. zmiany tras imprezy. 

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce