Poznań Maraton: Dyskwalifikacja i zmiany na podium

 

Poznań Maraton: Dyskwalifikacja i zmiany na podium


Opublikowane w pon., 25/11/2013 - 15:43

Maryna Damancewicz, Wołha Rezkaja (obie Białoruś), Arleta Meloch. Tak do dziś wyglądało podium 14. Maratonu Poznań wśród kobiet. Z wyników maratonu usunięto jednak Rezkaję.

To efekt kontroli antydopingowej przeprowadzonej u uczestników imprezy. Analiza próbek A wykonana w Zakładzie Badań Antydopingowych wykazała obecność zakazanych środków w organizmie drugiej zawodniczki poznańskiego maratonu. Nie podano jaki był to środek.

Jak czytamy w komunikacie organizatora, zawodniczka została powiadomiona o prawie do zbadania próbki B, ale odstąpiła od tej czynności. Tym samym wynik badania próbki A uznano za ważny i Wołha Rezkaja została zdyskwalifikowana. Drugie miejsce w imprezie zajęła zatem Arleta Meloch, a trzecie Ewa Kucharska.

To nie pierwszy przypadek dopingu na trasie Maratonu Poznań. W 2012 r. zakazane substancje wykryto u zwycięzcy Kenijczyka Edwina Kosgei Yatora. Zwycięzcą trzynastej edycji imprezy został jego rodak Edwin Kirui. Na dyskwalifikacji Yatora skorzystał Adam Draczyński, który z trzeciej pozycji przesunął się na drugą.  

GR 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce