Poznań sprawdzał się w lekkoatletyce. Kolejne terminy przed nami [ZDJĘCIA]

 

Poznań sprawdzał się w lekkoatletyce. Kolejne terminy przed nami [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 30/05/2014 - 22:25

Nieustannie wzrasta liczba biegaczy, ale mowa tu głównie o biegaczach szosowych. A gdyby tak postawić nogę na tartanie? Taka szansa pojawiła się w Poznaniu – pisze do naszej redakcji Grzegorz Urbańczyk.

Poznańskie Testy Lekkoatletyczne mają na celu popularyzować lekką atletykę jako najwszechstronniejszą formę ruchu. Nie tylko w mojej ocenie są one wspaniałą forma umożliwiającą pasjonatom królowej sportu sprawdzenia się w klasycznych konkurencjach lekkoatletycznych na stadionie.

Cykl zawodów „PTL” odbywa się na bieżni stadionu lekkoatletycznego „Olimpia” przy ul. Warmińskiej 1 w Poznaniu. Runda wiosenna już się rozpoczęła. Dotychczas można było wystartować w skoku w dal, pchnięciu kulą, biegu na 1000 m, 200 m, 1500 m, 400 m, 2000 m oraz 100 m.

W czwartek 29 maja w ramach tej imprezy odbyły się Mistrzostwa Poznania w biegu na 10 000 m. Zawodnicy rywalizowali w podziale na dwie grupy startowe, co zapewniło bezpieczeństwo i komfort biegaczom.

Tak się złożyło, że z grupy ponad 40 uczestników akurat mnie udało się najszybciej pokonać dystans 25 okrążeń, z czasem 35:01:08. Na kolejnym miejscu uplasował się Mateusz Brylewski – 36:19:21, a trzeci na mecie był Paweł Wichłacz, a jego czas to 37:07:99.

Bardzo fajna inicjatywa. Podczas testów można się sprawdzić i porównać swoje wyniki uzyskane np. w szkole średniej. Są też tacy, którzy nigdy nie skakali wzwyż, a teraz mieli taką okazję. – Biegi na stadionie super sprawa! Nie będąc zawodowcem zrzeszonym w klubie można się poczuć jak prawdziwy lekkoatleta – potwierdził Paweł, jeden z uczestników testu.

Najszybszą wśród kobiet była Marta Andrzejewska, która uzyskała 40:30:22. Chwilę za pierwszą zawodniczką wbiegła Agnieszka Pelc-Wanielista, której drugie miejsce zagwarantował czas 41:00:47. Trzecie miejsce wywalczyła Beata Kamińska z czasem 44:35:80.

Po dobiegnięciu wszystkich uczestników na metę, odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Puchary najlepszym biegaczkom i biegaczom wręczył Artur Kujawiński Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki i organizator m.in. słynnej Maniackiej Dziesiątki.

Podczas rundy jesiennej w pierwszym terminie (18.09.2014) zostaną rozegrane następujące konkurencje: skok w dal, 3000 m oraz 400 m. W drugim (25.09.2014) odbędą się Mistrzostwa Poznania w biegu na 5000 m.

Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki w Poznaniu

Już teraz wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie!

Grzegorz Urbańczyk

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce