Poznań Triathlon. Będzie tak samo, a jednak inaczej

 

Poznań Triathlon. Będzie tak samo, a jednak inaczej


Opublikowane w śr., 01/10/2014 - 17:13

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji triathlonu poznańskiego. Zawodnicy zdążyli już polubić tę imprezę rozgrywaną na bardzo szybkiej, sprzyjającej rekordom trasie wokół Malty. Tegoroczna edycja będzie jednak trochę inna. Poznań Triathlon nie odbędzie się bowiem z licencją Ironmana, a pod nową egidą.

Challenge Family to triathlonowa organizacja znana m.in. ze słynnych, niemieckich zawodów w Roth. Powstała 12 lat temu i przez ten czas objęła swoim zasięgiem 40 zawodów w 17 krajach. Teraz w tym gronie znajdzie się również Poznań.

Organizacja Challenge Family znana jest z bardziej luźnego podejścia do zawodów. Bardziej od wyników liczy się dla niej atmosfera.

Ideę cyklu Challenge obrazuje hasło „We Are Triathlon” mówiące, że wszyscy zaangażowani w imprezę tworzą jedną wielką sportową rodzinę. Priorytetem są: miłe spędzenie czasu, sport oraz przyjaźń. Organizatorzy zawodów stawiają sobie za cel nawiązanie interakcji z zawodnikami. Ponadto starają się ciągle podkreślać radość, jaką przynosi triathlon. Każde zawody z cyklu Challenge cechuje wyjątkowa atmosfera, gdzie wszyscy (zawodnicy, ich rodziny, kibice) spędzają miło cały dzień z triathlonem – wyjaśnia Wojciech Kruczyński dyrektor Endusport, polskiego partnera Challenge Family.

Dla sportowców taka zmiana może oznaczać jeszcze lepszą atmosferę rywalizacji, dla miasta nowy partner zawodów jest potwierdzeniem słuszności strategii rozwoju stawiającej na sport.

– Wejście Challenge Family do Polski nie tylko podniesie prestiż Poznania na triathlonowej mapie Polski, ale także Europy i świata – podkreśla Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, triathlonista i biegacz.

Nawiązanie tej współpracy miało także osobistą motywację dla niemieckiego partnera.

– Dla mnie cała ta sytuacja ma dodatkowy wymiar osobisty. Urodziłem się w Polsce, a teraz spełnia się moje marzenie o przyłączeniu Challenge Poznań do globalnego cyklu Challenge Family – powiedział Zibi Szlufcik, prezes Challenge Family.

Strona Organizatora

IB/ materiały prasowe

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce