Prawie 50 Polaków na trasie UTMB. Poznaj naszych herosów!

 

Prawie 50 Polaków na trasie UTMB. Poznaj naszych herosów!


Opublikowane w czw., 28/08/2014 - 15:53

W piątek o 17:30 rozpocznie się główna rywalizacja biegowego tygodnia w Chamonix. Na trasę wyruszą uczestnicy UTMB. Wśród nich będzie 48 Polaków. Zdaniem organizatora w tej grupie szansę na walkę o najwyższe miejsca ma Gediminas Grinius. Drugi zawodnik Biegu 7 Dolin sprzed roku, zwycięzca Chudego Wawrzyńca i trzeci zawodnik Lavaredo Ultra Trail.

Szczecinianin swoje możliwości ocenia dużo skromniej. Jest debiutantem na tej imprezie i planuje jej ukończenie w pierwszej dwudziestce. – Właśnie dlatego, że znam trasę UTMB tylko z mapy, planuję zacząć bardzo spokojnie – zastrzega Gedminas.

Podczas zeszłorocznego B7D w czołówce był także Kamil Leśniak. Wtedy znalazł się tuż za podium, ale w tym roku był trzeci w Biegu Rzeźnika i drugi w 100 Thailand.

– Mój cel na UTMB to „złamanie” 24 godzin, co będzie najlepszym wynikiem Polaka w historii zawodów. Wiem, że mogę to zrobić. Jestem zaaklimatyzowany, czuję się bardzo dobrze. Treningi w ostatnich dwóch tygodniach biegałem z dużą łatwością. Znam trasę, wiem czego się spodziewać – zapowiada Ambasador PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce