Projekt 7K-7M-7S: Darek Laksa siłą woli na mecie maratonu w Rio

 

Projekt 7K-7M-7S: Darek Laksa siłą woli na mecie maratonu w Rio


Opublikowane w czw., 07/08/2014 - 11:25

W niedzielę 27 lipca Dariusz Laksa, autor projektu „7 kontynentów – 7 maratonów – 7 szkół”, zrealizował czwarty etap swojej maratońskiej przygody. Tym razem pobiegł w maratonie w Rio de Janeiro.

Udziałem w Rio de Janeiro City Marathon 2014 Dariusz Laksa pokazał swoją ogromną determinację i motywację do działania w słusznej sprawie. Biegł ze złamaną ręką, po kontuzji uniemożliwiającej adekwatne przygotowanie do kolejnego w tym roku maratońskiego startu. Mimo przeciwności losu hart ducha nie opuścił biegacza – Dariusz Laksa zdołał ukończyć czwarty etap swojego projektu. Serdecznie gratulujemy! 

Za nami Sahara Marathon, maratony w Bratysławie, Vancouver i Rio de Janeiro. Udziałem w Rio de Janeiro City Marathon Dariusz Laksa z powodzeniem wszedł w drugi etap projektu. Przed nami jeszcze trzy maratony.

Przypomnijmy, że projekt nauczyciela wychowania fizycznego, pracującego w Szkole Podstawowej nr 54 im. Wacława Kuchara w Bytomiu, ma na celu zaopatrzenie lokalnych szkół podstawowych w brakujący sprzęt sportowy. Partnerem technicznym projektu jest wspierająca sportowców na całym świecie firma ASICS.

Dariusz Laksa o swoim starcie w maratonie w Rio de Janeiro:

Rio – gościnne, ciepłe (chociaż panuje tam teraz zima) i niezwykle przyjazne… Z perspektywy ukończonego maratonu muszę przyznać, że był to jak dotąd najbardziej wyczerpujący etap projektu „7 kontynentów – 7 maratonów – 7 szkół”. 

Cudownie jest wbiec na metę z uśmiechem, z siłami na finish, gdy fotoreporterzy pstrykają fotki. Niestety tym razem było inaczej - liczyło się tylko UKOŃCZENIE maratonu. Okazało się to dla mnie niezwykle trudne i do końca nie wiedziałem czy uda mi się przekroczyć linię mety. 

Ale wróćmy do początku. Jechałem do Rio, z myślą by dotrzeć do mety z jak najmniejszym wydatkiem energii oraz sił. Brałem nawet pod uwagę możliwość maszerowania, gdyż startowałem bez przygotowania do tego dystansu oraz z unieruchomioną ręką.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce