ProviRUN 2023 - 5,5 km pomocy

 

ProviRUN 2023 - 5,5 km pomocy


Opublikowane w pon., 22/05/2023 - 16:35

Numer startowy 73 dał mi 37 miejsce na 371 startujących w ProviRUN 2023 - #5,5kmPomocy
Impreza warta uwagi na 100 %
Mistrzostwa Biegowe Provident Run to jest bieg charytatywny dla Fundacji Gajusz, która prowadzi hospicjum stacjonarne i domowe dla dzieci.
I powiem wam że organizacja jest też mistrzowska!

Najpierw dzieci miały szansę wystartować w biegu Super Bohaterów! Podczas biegu byłi przebrane za postacie z bajek i komiksów.
Podczas biegu głównego zawodnicy pokonywali trasę o długości 5,5 km.
Dla wielbicieli marszów i nordic walking’u została też stworzona sekcja chodząca.
Podobnie jak w poprzednich latach, do udziału w imprezie organizator biegu zaprosił topowych biegaczy z regionu łódzkiego (Łódź Gold Team) oraz uczestników VIP. Za udział każdego z nich Provident przekazuje dodatkowe wpłaty na konto Fundacji Gajusz! ProviRun to jedyny bieg w Polsce, w którym zawodnicy ścigają się w kategoriach związanych wagą 90 kg+ i wzrostem 190 cm+.

Niestety dla kategorii wiekowej 40+ ja jestem za młody. Do kategorii wagowej kilka kilogram jeszcze brakuje. A szkoda. Może trzeba było rozważyć opcję naboru masy? No i nie jestem aż taki wysoki. Więc pozostała mi tylko kategoria OPEN, w której pierwsze około 40 osób to okazały się najlepszi z najlepszych, to biegowa elita z Łodzi i okolic, utytułowani zawodnicy i zawodniczki wielu imprez biegowych.
Cieszę się że udało się debiutować w takim fajnym biegu i to odrazu w szeregach Łódź Gold Team. Było mi bardzo miło dostać takie wyróżnienie. Dziękuję za zaproszenie.
Było zdrowo, sportowo, radośnie, rodzinnie i wesoło! Najważniejsze że wspomogliśmy razem Fundacja Gajusz! Nie ma przegranych. Wszyscy jesteśmy zwycięzcami. Pomaganie przez bieganie to super zabawa.

Kto nie był niech żałuje. W lesie Łagiewnickim w Łodzi cudowna atmosfera, pogoda cieplutka, organizacja mega. A spotkania z przyjaciółmi biegowymi dodają energii!
Całość dochodu z pakietów zostanie przekazana na konto Fundacji! Do tej pory w czasie pięciu edycji biegu przekazano dla fundacji już 150 tysięcy złotych. Brawa za super inicjatywę! Brawa dla wszystkich startujących!

Viktor Volkov, Ambasador Festiwalu Biegowego

Fot. Jacek Placek Foto, EKO Foto.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce