Prusice po raz trzeci poszukają św. Mikołaja

 

Prusice po raz trzeci poszukają św. Mikołaja


Opublikowane w śr., 03/12/2014 - 08:45

W myśl słów „szukajcie a znajdziecie” mieszkańcy Prusic zawsze na początku grudnia wyruszają na poszukiwania św. Mikołaja. Na spotkanie wychodzą mu biegowym krokiem.

Dolnośląska impreza odbywa się od 2012 roku. W pierwszej edycji wystartowały 22 osoby, w tym trzy kobiety. Teraz frekwencja jest dużo wyższa. W tym roku na starcie może stanąć nawet siedem raz więcej zawodników.

– Impreza została w zupełnie inny sposób wypromowana. Uważam, że weszliśmy na wyższy poziom pod względem ogłoszeń, reklamy na portalach społecznościowych i środowisku. Patrząc na zapisy myślę, że będzie nas ponad 150 osób. Jesteśmy przygotowani. No chyba, że w dniu imprezy zgłosi się 300 biegaczy – mówi Przemysław Burchacki, współorganizator biegu.

Trasa mikołajkowego biegu w Prusicach to praktycznie jedna pętla bardziej znanego Biegu Trzy Wież. Uczestnicy poszukają brodacza w terenie wyznaczonym przez wieżę ratusza a dwoma wieżami kościelnymi.

– Trasa nie zmienia się w porównaniu do poprzednich edycji i liczy 5 km. Jest szybka i płaska, a różnica wysokości to tylko 20 metrów. Zakrętów ostrych też prawie nie ma. Wcześniej mieliśmy atest, ale tym razem nie zdążyliśmy go zrobić. Na Bieg Trzech Wież będzie na pewno, a ten już w czerwcu. Imprezę mikołajkową traktujemy jako doskonałą promocję tego najważniejszego dla nas biegu – dodaje współorganizator imprezy.

Bieg zaplanowano na 6 grudnia. Biuro zawodów, zlokalizowane w Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej 43, czynne będzie w godz. 10:00 do 13:00. Start i meta biegu usytuowane będą na miejskim Rynku. Początek biegu o godzinie 14:00.

Jak zapowiada Przemysław Burchacki, na wszystkich uczestników na mecie czekać będzie św. Mikołaj. Biegacze otrzymają medale, ciepły posiłek oraz liczne nagrody. Impreza organizowana jest w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Bieg w poszukiwaniu św. Mikołaja w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Opłata: 20 zł w dniu biegu

Z opłaty zwolnione są osoby które minimum 3 razy uczestniczyły w II edycji „Prusice Biegają”

RZ

fot. bieg.prusice.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce