Przedstawiciele IAAF zachwyceni Sopotem!

 

Przedstawiciele IAAF zachwyceni Sopotem!


Opublikowane w pt., 18/10/2013 - 16:07

Delegaci IAAF

Do Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie pozostało jeszcze 5 miesięcy. To odpowiedni moment, by przyjrzeć się, na jakim etapie są przygotowania do najważniejszej imprezy lekkoatletycznej przyszłego roku. Z tego względu 14 października z dwudniową wizytą przyjechali do Sopotu przedstawiciele IAAF.

Agenda spotkań obejmowała wszystkie strefy działań organizatorów mistrzostw - największego wydarzenia lekkoatletycznego sezonu 2014. Z pięciorgiem przedstawicieli Federacji spotkały się wszystkie osoby odpowiedzialne za poszczególne sektory w Komitecie Organizacyjnym zawodów, ostatecznie ustalając kluczowe kwestie związane z działaniami podczas mistrzostw.

Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli IAAF przygotowania w Sopocie przebiegają zgodnie z oczekiwaniami Federacji. – Odwiedzając Sopot pięć miesięcy przez startem zawodów mogliśmy w pełni ocenić imponujący postęp przygotowań – powiedział José Maria Ordiozola, członek Rady IAAF.

Wnętrze Ergo Areny

Szczególną uwagę podczas wizytacji delegaci IAAF poświęcili hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena, która została wybudowana w 2010 r. na granicy Gdańska i Sopotu. Podczas imprez sportowych hala może pomieścić 11 000 kibiców, nie jest jednak stadionem lekkoatletycznym.  Dlatego mistrzostwa zostaną rozegrane na bieżni tymczasowej. Jej zamontowanie spowoduje podniesie poziomu podłogi o 3 metry i jeszcze jeden metr na łukach. Takie rozwiązanie zmniejszy odległość między kibicami i zawodnikami, dzięki czemu emocje będą większe. Po mistrzostwach składana bieżnia będzie wykorzystywana podczas zawodów lekkoatletycznych w innych miejscach kraju.

Poprzednie halowe mistrzostwa świata zostały rozegrane w Istambule. Obejrzało je wtedy 150 mln widzów na żywo i przed telewizorami.  Brązowym medalistą tych mistrzostw został Tomasz Majewski, który wystartuje także w Sopocie. Oprócz niego, prawdopodobnie zobaczymy Annę Rogowską, Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota. Szersza lista zawodników zostanie ogłoszona po 7 grudnia, natomiast kolejna wizyta przedstawicieli IAAF odbędzie się w styczniu.

IB

źródła: IAAF, Miasto Sopot

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce