Przemysław Babiarz pobiegnie i skoczy w HME Weteranów

 

Przemysław Babiarz pobiegnie i skoczy w HME Weteranów


Opublikowane w śr., 19/11/2014 - 09:44

Już ponad 100 zgłoszeń polskich zawodników spłynęło do organizatorów Halowych Mistrzostw Europy Weteranów Toruń 2015. Start w imprezie awizuje m.in. znany dziennikarz TVP Przemysław Babiarz (na zdjęciu).

Prezenter i komentator narciarstwa, pływania, ale przede wszystkim lekkiej atletyki, zgłosił się do biegu na 60m oraz skoku w dal (kat. M50). Znany redaktor, przyjaciel Festiwalu Biegowego i ambasador akcji Polska Biega, to czynny propagator biegania, z doświadczeniem maratońskim (m.in. Nowy Jork). Często startuje też na krótszych dystansach.

Na liście zgłoszeń do imprezy odnajdujemy inne znane osobistości dyscypliny. Sebastian Chmara, pełniący dziś funkcję wiceprezesa PZLA, wybrał 3 starty – w skoku o tyczce, pchnięciu kulą i 5-boju (w kat. M40). Piotr Długosielski, członek złotej sztafety 4x400m z MŚ w Sewilli, a dziś sekretarz PZLA, zdecydował się na start w crossie 5 km (M35).

Wiceprezes PZLA i atestator tras biegowych w naszym kraju Tadeusz Dziekoński, specjalizujący się onegdaj w biegach długich, wybrał start na 1500m (M60). A niezmordowana Zofia Turosz postawiła na cross 5 km oraz 1500m na bieżni.

Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów odbędą się w dniach 23-28 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Toruniu. Przypominamy, że impreza ma charakter otwarty i mogą w niej wystartować zawodnicy urodzeni przed 23 marca 1980 roku. Nie jest wymagana licencja, reprezentacyjna historia czy przynależność klubowa.

Rejestracji można dokonać na tej stronie – www.fidalservizi.it/evaci2015. Formularz dostępny jest w wersji online lub tradycyjnej – pobrany i wypełniony dokument można przesłać pocztą tradycyjną na adres: PZWLA, ul. Gen. J. Bema 23/29, 87- 100 Toruń, lub mailem na adres: luniewskim@go2.pl

Opłaty startowe:

  • pierwsza konkurencja - 210 zł
  • pięciobój - 231 zł
  • druga i każda następna - 76 zł

Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 stycznia 2015 r.

Więcej informacji na stronie imprezy oraz Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki.

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce