Przez Lasek Złotoryski po drewniane medale

 

Przez Lasek Złotoryski po drewniane medale


Opublikowane w śr., 03/12/2014 - 15:11

W nieco zapomnianym Lasku Złotoryjskim odbędzie się w najbliższą sobotę I Bieg Mikołajkowy w Legnicy. Na biegaczy czeka typowo crossowo trasa. Jest malownicza, ale wymagająca – mówi organizator imprezy Rafał Srokowski.

Legnica bardzo potrzebowała takich zawodów. – Niestety w ciągu roku odbywają się u nas tylko dwie imprezy biegowe – ubolewa Rafał Srokowski, prezes miejscowego Klub Sportowy Feniks. – A zapotrzebowanie jest ogromne. Świadczy o tym choćby zainteresowanie naszym biegiem.

Na początku organizatorzy zamierzali przygotować jedynie 200 pakietów startowych. Jednak kiedy okazało się, że na miesiąc przed zawodami nie ma już wolnych miejsc, zdecydowali się poszerzyć pulę o 50 proc.

– Nie mogliśmy pozwolić sobie na więcej. Oceniliśmy przepustowość naszej trasy i doszliśmy do wniosku, że ze względu na bezpieczeństwo i komfort biegaczy 300 uczestników jest liczbą optymalną – twierdzi Srokowski. – Może impreza zweryfikuje nasze założenia i za rok zwiększymy ilość pakietów startowych.

Przygotowana przez Klub Sportowy Feniks w Legnicy trasa zawodów choć wymagająca, bo miejscami pagórkowata, jest bardzo atrakcyjna. To cztery pętle poprowadzone w nieco zapomnianym Lasku Złotoryjskim. – Trochę to dziwne, ale ostatnia impreza, konkretnie kolarska odbyła się tam 4-5 lat temu – zauważą Srokowski.

Prezes Klubu Sportowego Feniks namawia biegaczy, by potraktowali zawody nie jak typową imprezę, gdzie liczy się tylko wynik. – Niech założą czapkę Mikołaja, poczują magię Świąt. Najważniejsza jest przecież dobra zabawa.

Nie przypadkowo, więc organizatorzy zdecydowali się, że nie będą w specjalny sposób wyróżniać zwycięzców zawodów. – Nagrody będą rozlosowane wśród wszystkich uczestników Biegu Mikołajkowego. Do szczęśliwców trafią m.in. słodycze, odzież termalna, sprzęt sportowy, rower stacjonarny i smartfon. Dla najlepiej przebranego biegacza przewidziano książkę o tematyce biegowej.

Srokowski ma jeszcze jedną niespodziankę dla biegaczy. – To wyjątkowe, robione na zamówienie medale. Są wykonane z drewna, czyli będą się wyróżniać na tle innych – wskazuje.

I Bieg Mikołajkowy w Legnicy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce