Przygoda w Sercu Tatr: TATRA FEST 2024

 

Przygoda w Sercu Tatr: TATRA FEST 2024


Opublikowane w pon., 24/06/2024 - 12:11

Blisko 1000 zawodników oraz liczni kibice i rodziny z dziećmi uczestniczyło w festiwalu TATRA FEST w weekend 15-16 czerwca w Zakopanem uczestnicząc w prawdziwej przygodzie w sercu Tatr. To było prawdziwe dwudniowe święto sportowych wyzwań, emocji oraz rodzinnej zabawy. Pomim deszczowej niedzieli, atmosfera była niezapomniana, a goście festiwalu wzięli udział w licznych atrakcjach oraz gorąco kibicowali zawodnikom w wyzwaniach sportowych:

  • Tatra Fest Run: Od ekstremalnego Tatra Fest Run 65 km po również wymagające Tatra Fest Run 25 i 12 km. Biegi górskie przyciągnęły zarówno profesjonalistów, jak i amatorów biegania, zapewniając niezapomniane wyzwania.
  • Tatra Fest Climb: Premierowe wydarzenie – Puchar Polski Dzieci i Dzieci Młodszych w Boulderingu, gdzie młodzi entuzjaści wspinaczki mogli sprawdzić swoje umiejętności techniczne.
  •  Tatra Fest Bike powered by Pętelka Tatrzańska: Dwudniowy przejazd rowerowy wokół Tatr, bez rywalizacji, zaoferował pasjonatom kolarstwa wspaniałe widoki tatrzańskich krajobrazów i możliwość integracji wśród społeczności rowerowych romantyków. Moc atrakcji dla kibiców oraz rodzin z dziećmi zapewniła emocje dla gości festiwalu. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszyły się takie wydarzenia jak:
  • Warsztaty artystyczne przygotowane przez Tatatrzański Park Narodowy i Muzeum Tatrzańskie.
  • Pokazy policji i straży pożarnej.
  • Zajęcia sportowe – piłka nożna, capoeira, szkolenia rowerowe MTB, pokaz motocykli, tor przeszkód i wiele innych.
  • Wycieczki przyrodnicze z przewodnikiem.
  • Biegi dla dzieci na Gubałówkę.
  • Warsztaty przetrwania w dzikiej przyrodzie.

Podczas festiwalu odbywał się kiermasz oraz warsztaty artystyczne organizowane przez PSONI Zakopane, które były częścią charytatywnej zbiórki na rzecz budowy wielofunkcyjnego domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

TATRA FEST 2024 to nie tylko górskie i sportowe wyzwania, ale także idealna okazja do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i integracji rodzinnej. Uczestnicy mogli cieszyć się nie tylko biegami górskimi, zawodami wspinaczkowymi i przejażdżkami rowerowymi, ale także pełną gamą atrakcji dla dzieci oraz kulturalnych i edukacyjnych wydarzeń.

Organizatorem TATRA FEST jest Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim. Partnerzy wydarzenia to m.in.: Województwo Małopolskie, Gmina Miasto Zakopane, Polskie Koleje Linowe S.A., Sunstar GUM, Polski Związek Alpinizmu.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce