Przywitaj wiosnę w Parku Śląskim. My też tam będziemy

 

Przywitaj wiosnę w Parku Śląskim. My też tam będziemy


Opublikowane w pt., 07/03/2014 - 15:52

Oaza zieleni pośrodku kilkumilionowej aglomeracji. 620 hektarów terenu. Stawy, sadzawki, rozległe łąki…. To nie jest opis Central Parku w Nowym Jorku, tylko Parku Śląskiego. Dawny Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka, w skrócie WPKiW, już od ponad 60 lat stanowi dla mieszkańców Górnego Śląska ulubione miejsce spotkań. Kolejne – tym razem biegowe, już 23 marca.

Parkowe alejki przyciągają spacerowiczów i zwolenników uprawiania sportów na świeżym powietrzu takich jak: marsze, jazda na rowerze czy na rolkach. To także miejsce gdzie spotkać można biegaczy, dla których coraz częściej organizowane są masowe imprezy biegowe oraz nordic walking.

August Jakubik to stały współpracownik Parku Śląskiego i inicjator wielu wydarzeń, między innymi Parkowej Korony Biegów, która w tym roku zostanie zorganizowana już po raz drugi. Co to za impreza?

Parkowa Korona Biegów to cykl 5 biegów takich jak: Bieg Wiosenny (23 marca, dystans 10 km), Parkowa Mila (22 czerwca, dystans oczywisty) oraz Parkowa Mila - poprawianie wyników (1 września), a także Parkowy Półmaraton (8 września, 21 km) i Bieg Równonocny (22 września, 5 km). A Inauguracyjne zawody cyklu w sezonie 2014 już niebawem.

I Bieg Wiosny przebiegał w iście zimowej aurze. Termometry wskazywały -10 stopni Celsjusza, a alejki pokryte były śniegiem i lodem. Obecne warunki atmosferyczne wskazują, że 23 marca biegacze przywitają wiosnę.

Trasa zawodów przebiegać będzie tymi sami ścieżkami, co w ubiegłym roku. Zawodnicy, którzy startowali tu przed 12 miesiącami będą mogli więc sprawdzić, jaki zrobili postęp od tamtego czasu.

Opłata startowa wynosi 25 złotych (przy płatności do 18 marca) i 40 złotych (płatność w dniu zawodów). Uwaga - między 18 a 23 marca dokonywanie wpłat nie będzie możliwe. Istnieje także również możliwość zamówienia koszulki technicznej za dodatkową opłatą. Jej projekt wzór zostanie wkrótce opublikowany na stronie www.parkslaski.pl

Koordynator imprez sportowych w Parku Śląskim Filip Żok, informuje, że w tym roku wprowadzono możliwość dokonywania opłat online. Przypomina także, że w zeszłym roku w imprezie wzięło udział prawie 300 biegaczy. – Jesteśmy przekonani, że tym razem zainteresowanie będzie większe. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia z premierowej edycji i w sprawach czysto organizacyjnych na pewno poradzimy sobie jeszcze lepiej – zapewnia.

Życzymy więc organizatorom i samemu Parkowi Śląskiemu wysokiej frekwencji w 2. Biegu Wiosennym. Tutejsza część redakcji Festiwalu Biegów zgłasza swoją obecność na starcie. Do zobaczenia!

Regulamin:

http://parkslaski.pl/images/REGULAMIN%20Bieg%20Wiosenny%2023.03.2014r..pdf

Zapisy: 

http://sts-timing.pl/biegwiosenny/

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce