Psiaki ze studentami biegały po Olsztynie [ZDJĘCIA]

 

Psiaki ze studentami biegały po Olsztynie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 25/06/2014 - 12:02

W czasie sobotniego biegu z okazji 15-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, po raz pierwszy mieliśmy okazję zaprezentować ,,Bieg na sześć łap” w pełnej krasie. Wspaniali organizatory wyrazili bowiem zgodę na udział psiaka w zawodach - donosi Monika Dąbrowska, koordynatorka akcji.

Do pokonania był dystans 15 km, w czasie których Sierściuszek zażył regeneracyjnej kąpiel oraz spożył ulubione przysmaki. Katarzyna (imię psiuni) z godnością i znaną tylko sobie gracją przekroczyła linię mety, by zaraz potem z dumą wszem i wobec zaprezentować zdobyty medal. 

Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się, po co to wszystko? Odpowiadamy. W czasie biegowego spotkania chcieliśmy pokazać, że trenowanie ze zwierzakiem to nie tylko świetna zabawa, ale także budowanie formy niezbędnej na zawodach.

Ponadto Pies doskonale nadaje tempo oraz odwraca uwagę od własnych, często tak szkodliwych dla nas myśli typu ,,nie dasz rady”, „jeszcze tak daleko, lepiej zrezygnować”. Przy zwierzaku funkcjonują tylko endorfinki! I wierzcie mi ta radość nagromadzona w czasie zawodów ciągle powraca – wystarczy, że tylko spojrzę na pamiątkowe zdjęcia.

Mam nadzieję, że to biegowe wydarzenie przełoży się na psio-ludzkie przyjaźnie nawiązane w schroniskach dla zwierząt. Właśnie tam są najlepsi włochaci kompani do treningów!

PS. Katarzynka to psiunia, która od pół roku pokonuje takie dystanse, średnio trzy razy w tygodniu. Wszystko więc odbyło się przy poszanowaniu Jej możliwości i potrzeb, a także w trosce o to, aby to ona świetnie się bawiła. Psiaki i ich zdrowie zawsze i wszędzie są dla nas najważniejsze). 

Monika Dąbrowska, koordynatorka akcji "Bieg na 6 Łap" w Olsztynie

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce