Pszów pobiegnie już po raz siódmy

 

Pszów pobiegnie już po raz siódmy


Opublikowane w czw., 15/01/2015 - 08:54

W niedzielę 18 stycznia biegacze ruszą na ulice Pszowa. Będą rywalizować o puchar burmistrza. Skąd pomysł?

– W naszym klubie było wielu biegaczy z Pszowa – mówi Zbigniew Marszałkowski z klubu Forma Wodzisław. – Organizowaliśmy biegi, ale u siebie. Oni chcieli zrobić bieg w Pszowie. Miasto poprosiło klub o pomoc i tak powstał Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszowa. W tym roku odbędzie się już po raz siódmy!

Biegacze będą rywalizować na dystansie 12 km. Do udziału zaproszeni są także miłośnicy nordic walking, Dla nich przeznaczono trasę o długości 5 km. – To nie są łatwe trasy. Będzie pagórkowato i wymagająco – tłumaczą organizatorzy. Ale taka perspektywa nikogo nie zraża. Wręcz przeciwnie, wydaje się być zachęcająca!

Limit uczestników, który już raz zwiększono, został wyczerpany na przełomie roku. Chętnych było sporo więcej, ale nie udało im się załapać na listę. Skąd takie zainteresowanie lokalnym biegiem?

Tajemnica sukcesu tkwi między innymi w sposobie organizacji imprez, stosowanym przez klub Forma. Tam listy startowe zawsze są zapełnione, a nierzadko wręcz przepełnione. Chociaż pszowski bieg jest przez klub współorganizowany, cieszy się nie mniejszą popularnością niż pozostałe imprezy. Dodatkową atrakcją jest przepiękny kolekcjonerski medal. Organizatorzy zdradzają też, że bardzo wielu zawodników pochodzi z samego Pszowa – taki sportowy patriotyzm lokalny.

Dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano ciepły posiłek, losowanie nagród oraz doskonała zabawę i sportową rywalizację.

7. Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce