Puchar EHC: Rafał Wilk wysoko, Arek Skrzypiński wściekły

Opublikowane w ndz., 20/04/2014 - 21:44

Światowa elita kolarzy ręcznych po raz czternasty spotkała się w Alzacji, by wziąć udział w pierwszych w tym sezonie zawodach EHC, czyli Europejskiej Federacji Kolarstwa Ręcznego.W stawce nie zabrakło także naszych reprezentantów, w tym pucharowych debiutantów.

Wyścig odbywał się przy temperaturze ok. 11 stopni, po płaskiej trasie. Zawodnicy musieli pokonać sześć okrążeń.

Sobota okazała się wyjątkowo szczęśliwa dla gospodarzy. Na podium wyścigu w kategorii MH4 stanęło aż trzech Francuzów. Zwycięzcą został Jeannot Joel, który po raz trzeci z rzędu triumfował na tej trasie. Francuski mistrz paraolimpijski z 2004 r., potwierdził swoją formę, zajmując najwyższy stopień podium po raz piąty w sezonie, czyli we wszystkich zawodach, w jakich wystartował.

W tej samej kategorii ścigali się również Arkadiusz Skrzypiński i Rafał Wilk. Ten pierwszy zakończył wyścig na 11 pozycji. - Jestem 11. i jestem wściekły - napisał na Twiterze Arkadiusz Skrzypiński, który w relacji na swoim blogu dodał, że na trasie było ciasno i niewiele brakowało, by wyścig zakończył się dla niego w rowie.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem został Rafał Wilk, który w finale kategorii MH4 zajął 6. miejsce.

W Alzacji debiutowało również troje mniej doświadczonych zawodników z Polski. Dla Adriana Beściaka były to pierwsze międzynarodowe zawody. Podopieczny fundacji „Sport jest jeden” zajął 74. miejsce. Łukasz Gogosz był 14. w kategorii MH2, a Rafał Mikołajczyk ukończył zawody jako 9. zawodnik kategorii MH1.

Kolejne zawody z serii EHC odbędą się w Polsce w dniach od 14 do 15 czerwca.