Puchar Gdyni w biegach młodzieżowych

 

Puchar Gdyni w biegach młodzieżowych


Opublikowane w czw., 10/03/2016 - 09:13

Charakterystyka:

Puchar Gdyni stworzony jest z myślą o najmłodszych biegaczach mieszkających w Trójmieście i okolicach. Poprzez aktywność fizyczną organizatorzy chcą zintegrować pokolenia oraz najmłodszą społeczność gdyńską, dać im możliwość spędzenia weekendu na sportowo w atmosferze dobrej zabawy. 

Cykl składa się z kilku imprez i organizowany jest przy czynnym udziale Rad Dzielnic Gdyni. W minionym roku dzielnice, które wchodziły w skład Pucharu, to: Cisowa, Witomino, Orłowo, Karwiny. Dzieci i młodzież startują w 7 kategoriach wiekowych, do których dobrane są długości dystansów, tak więc najmłodsi do 4lat biegną 300m, 5-7lat pokonują dystans 500m, 8-9lat to trasa 800m, 10-11lat oraz 12-13 biegną 1000m, 14-16lat maja dystans 1500m, a 17-18lat pokonują trasę 2000m. Udział w  zawodach jest dla dzieci bezpłatny.

Starty poprzedza dobra zabawa w kąciku dla dzieci, gdzie wszyscy chętni mogą puszczać bańki, malować twarze, korzystać z piłek do skakania, itp. Każdy młody zawodnik w pakiecie startowym dostaje małą przekąskę oraz soczek. W cyklu po każdym zakończonym biegu zawodnicy otrzymują pamiątkowe medale, a chwile później przechodzimy do dekoracji zwycięzców danej kategorii wiekowej. Po wszystkich startach przechodzimy do losowania nagród rzeczowych w postaci: piłek, skakanek, deskorolek, paletek i innych.

Całe zdarzenie relacjonuje spiker – Pan Adrian, a najciekawsze momenty uwiecznia fotograf – Pani Alicja. Na każdym etapie gościmy władze Rad Dzielnic Gdyni. Patronat honorowy nad cyklem sprawują Prezydenta Miasta Gdyni, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Najmłodsi po każdym ze starów zbierają punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Gdyni. W minionym roku na takim podsumowaniu obdarowaliśmy najlepszych w swoich kategoriach wiekowych wielkimi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci gier planszowych, plecaków i innych.

Najważniejsze - jak podkreslają organizatorzy - że z imprezy na imprezę frekwencja rosła, a zawodnicy zbierali się z całymi rodzinami aby uczestniczyć w naszym przedsięwzięciu. - Uważamy, że dzięki naszemu cyklowi przyłączamy się do zaszczepiania w najmłodszych bakcyla do sportu.


Termin: od marca do października 2015


Liczba uczestników: 1080 dzieci i młodzieży


Nagrody: 2000 zł


Partnerzy: 

  • The North Event Krzysztof Walczak
  • Rada Dzielnicy Gdynia Cisowa, Rada Dzielnicy Gdynia Witomino, Rada Dzielnicy Gdynia Orłowo, Rada Dzielnicy Gdynia Karwiny, Spiker Adrian, Alicja Niemiec Photography, GoodTime, MotoErka

Liczba wolontariuszy: 5 osób


Strona internetowa: www.puchargdyni.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Jest to wyjątkowy cykl imprez w biegowych dla najmłodszych mieszkańców Trójmiasta, który zrzesza mieszkańców w sportowej atmosferze. Poprzez aktywność fizyczną pragniemy zintegrować pokolenia oraz najmłodszą społeczność gdyńską, dać im możliwość spędzenia weekendu na sportowo w atmosferze dobrej zabawy. Pierwsza edycja wypadła znakomicie i dlatego też zdobyliśmy uznanie zawodników, co potwierdza ta nominacja.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI67 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce