PZLAM świętuje 30-lecie działalności! Walcz o medale w Krynicy!


Opublikowane w śr., 26/02/2020 - 09:22

Weekendowe 29. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters zainaugurowały obchody 30-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters.

Związek zrzeszający lekkoatletów w wieku 35+ powstał 26 lutego 1990 roku. Jego siedziba od momentu założenia mieści się w Toruniu, skąd pochodzi większość czołowych działaczy organizacji. Naturalną rzeczą było więc, że obchody 30-lecia PZLAM zainaugurowano właśnie w grodzie Kopernika. Doskonałą okazją ku temu była 29 edycja halowych mistrzostw kraju „mastersów”, która w minioną sobotę odbyła się w Arenie Toruń.

Czempionatowi towarzyszyły 3. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy i 1. HMP Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się aż 525 sportowców, z czego do rywalizacji ostatecznie stanęło 488 z nich. Są to rekordowe liczby, gdyż dotychczas żadna z wcześniejszych edycji Mistrzostw Polski Masters, także w wydaniu letnim, nie miała aż tak dużej frekwencji!

29. Halowe Mistrzostwa Polski Masters pełne rekordów!

Wieczorem po zakończeniu zmagań odbyła się uroczysta gala z okazji 30-lecia związku, w trakcie której m.in. uhonorowano najwybitniejszych zawodników i najbardziej zasłużonych działaczy PZLAM. W spotkaniu uczestniczyło też wielu oficjeli, w tym przedstawiciele władz miasta z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim na czele, urzędu marszałkowskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także licznych partnerów i sponsorów organizacji.

Fundacja "Festiwal Biegów" i TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju są wieloletnimi partnerami PZLAM. W uzdrowisku odbywają się

  • Mistrzostwa Polski Masters w Biegu Ulicznym na 10 km (w ramach Życiowej Dziesiątki)
  • Mistrzostwa Polski Masters w Maratonie (obecnie w cyklu dwuletnim, w ramach Koral Maratonu)
  • Mistrzostwa Polski Masters w Ultramaratonie Górskim (w ramach Biegu 7 Dolin).

W krynickich mistrzostwach klasyfikowani są wszyscy zawodnicy w wieku 35+ lat, nie jest wymagane dodatkowe zgłoszenie czy dodatkowa opłata startowa. Medaliści w kat. od 35 do 70+ lat otrzymują medale PZLAM.

źródło: PZLAM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce