PZU Cracovia Półmaraton z „Piątką”! Ruszyły zapisy

 

PZU Cracovia Półmaraton z „Piątką”! Ruszyły zapisy


Opublikowane w pon., 10/08/2015 - 15:34

Organizatorzy PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego przygotowali dla biegaczy miłą niespodziankę. Podczas drugiej edycji imprezy będzie można pobiec także na dystansie 5 km.

Zawody towarzyszące półmaratonowi odbędą się pod nazwą „Krakowska Piątka z PZU”. Zmagania mają uzupełnić program imprezy i zachęcić do startu także początkujących.

– Nie wszyscy biegają maratony. Trzeba dać szansę osobom, które rywalizują na krótszych dystansach. Przy PZU Cracovia Maratonie organizujemy Krakowskie Spotkanie Biegowe i tam też jest możliwość biegania na różnych dystansach. Na podobnej zasadzie chcemy działać tutaj – mówi Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Trasa biegu nie jest jeszcze znana. Wiadomo tylko, że początek zmagań znajdował się będzie przed Tauron Areną Kraków (ul. Lema). Natomiast meta usytuowana będzie w samej Arenie. Limit czasu wynosi 40 minut.

– Ze względów organizacyjnych nie zabraknie wspólnych fragmentów trasy dla „piątki” i półmaratonu. Punktem, na którym się skupiamy jest Tauron Arena Kraków. Blisko są tereny biegowe jak Park Lotników Polskich oraz AWF. Korzystamy z miejsca popularnego wśród krakowskich biegaczy – objaśnia organizator.

Pula uczestników krakowskiej „piątki” wynosi 2 000 osób. Zapisy drogą elektroniczną przyjmowane są do 16 października. Można będzie się też zgłaszać w biurze zawodów.

– Trudno teraz szacować frekwencję, zapisy dopiero ruszyły. Musimy się „przebić” z tym biegiem. Chcemy, by zaistniała świadomość, że prócz półmaratonu można wystartować na 5 km – wskazuje Jerzy Sasorski.

Doświadczenie w organizacji krótszych startów w Krakowie na pewno mają, ale...

– Ma być to „piątka” inna niż organizowaliśmy do tej pory. Trudna ją porównać np. z Biegiem Sylwestrowym, który jest połączeniem sportu i zabawy. Tu chcielibyśmy być bliżej sportu…ale zachowując też jakiś element rekreacji – dodaje nieco tajemniczo Jerzy Sasorski.

1. Krakowska Piątka z PZU wystartuje 24 października, równoczesnie z uczestnikami 2. PZU Cracovia Półmaratonu.

1. Krakowska Piątka z PZU w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce