PZU Maraton Warszawski: Bieg na Piątkę przyciągnął tysiące biegaczy

 

PZU Maraton Warszawski: Bieg na Piątkę przyciągnął tysiące biegaczy


Opublikowane w pon., 30/09/2013 - 09:05

W niedzielny poranek, 30 minut po starcie 35. PZU Maratonu Warszawskiego, swoją rywalizację rozpoczęli zawodnicy biegu 5-kilometrowego. Ten  dystans przyciągnął znanych biegaczy. Linię mety przekroczyli m.in.  Jean Marc Leonardo (mąż Lidii Chojeckiej), Paweł Ochal i Olga Kalendarova Ochal, Dominika Nowakowska,  Robert Korzeniowski, Tomasz Lis i wielu innych. Najszybciej zrobił to Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego, który uzyskał czas 14:25.

- Trasa ciężka, bo był podbieg i zbieg.  Troszkę wiało zimnym wiatrem, ale byłem w dobrej formie i cieszę się  ze zwycięstwa- powiedział nam Michał Kaczmarek.

Pozostałe miejsca na podium zajęli Tomasz Szymkowiak (14:55) i Michał Bernardelli (15:21). Najszybszą kobietą była Olga Kalendarova- Ochal, która ukończyła bieg z czasem 15:52.

Publiczność żywiołowo dopingowała wszystkich zawodników, ale tradycyjnie już głośne oklaski należały się nietypowej parze stałych uczestników biegów warszawskich.  Ostatnio podziwialiśmy ich na trasie Biegu Powstania Warszawskiego.  Jan Michalik jest niewidomy, Zygmunt Grzelak jest jego przewodnikiem biegowym. Razem trenują i razem startują. Cały dystans pokonują połączeni taśmą.

- Jan biega od 86 r., a ja pierwszy maraton przebiegłem w latach 70. Brałem udział w  Maratonie Pokoju. Razem  przebiegliśmy już  setki imprez. Tak się przyzwyczaiłem, że nie czuję już żadnego kłopotu, prowadząc kolegę - mówił Zygmunt Grzelak.

- Muszę biegać na smyczy, bo nic nie widzę. Na treningach zdarza się nam mnóstwo upadków, ale upadać jest rzeczą ludzką. Najważniejsze to umieć się podnieść - mówił na mecie Jan Michalik.

Wyniki:

Kobiety
1. KALENDAROVA-OCHAL Olga - 15:52
2. NOWAKOWSKA Dominika - 15:53
3. PILARSKA KAROLINA - 17:45  

Mężczyźni
1. KACZMAREK Michał  - 14:25      
2. SZYMKOWIAK Tomasz - 14:55  
3. BERNARDELLI Michał - 15:21        

          

IB  

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce