Racibórz XVI Bieg Bez Granic I Memoriał im. ASP. M. Kędzierskiego

 

Racibórz XVI Bieg Bez Granic I Memoriał im. ASP. M. Kędzierskiego


Opublikowane w wt., 07/05/2024 - 10:15

3 maja odbył się w Raciborzu "Bieg bez Granic". Do wyboru były 3 dystanse: 1,7 km dla młodzieży, 5 km bieg i Nordic Walking oraz bieg główny na dystansie 10 km. Trasa krótszych dystansów przebiegała po stadionie i parku. Natomiast bieg główny był po mieście.

 

Po zeszłorocznej porażce organizacyjnej związanej z opóźniającym się startem, źle zabezpieczonej tarasie i braku zgodny policji by ruszyć w miasto gdzie ostatecznie puścili bieg na park. W tym roku gdy patronat przejęła policja postanowiłam jeszcze raz się zapisać na bieg główny gdyż stwierdziłam że tym razem takiej wpadki nie będzie.

Na starcie 10 km zameldowało się 103 zawodników. Punktualnie o 15 ruszyliśmy na trasę. Po przebiegnięciu przez rynek były do zrobienia 3 pętlę i powrót w stronę mety. Ostatecznie długość trasy wyniosła ok 9,4 km (według mojego zegarka) na co poniektórzy marudzili. Natomiast sama trasa biegu bardzo przyjemna, płaska i raczej szybka. Każdy bez większych problemów powinien ją pokonać. Po biegu na każdego uczestnika czekał medal , grochówka oraz browar alko lub bez.

 

Organizacyjnie zdecydowanie lepiej niż w roku poprzednim. Dodatkową atrakcją był piknik służb mundurowych gdzie dzieci mogły zobaczyć wozy policyjne, wejść do środka, włączyć sygnał. Były również różne stoiska z zabawi i nie tylko m.in. pierwsza pomoc, strażacy...

Mogę polecić ten bieg na rodzinne, aktywne spędzenie czasu wolnego 3 maja.

Roksana Orzyszek, Ambasadorka Festiwalu Biegowego

fot. naszraciborz.pl(https://www.naszraciborz.pl/)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce