Rajd Śnieżne Konwalie z nową mapą i nie tylko

 

Rajd Śnieżne Konwalie z nową mapą i nie tylko


Opublikowane w pt., 12/12/2014 - 08:46

III Rajd Śnieżne Konwalie odbędzie się 31 stycznia w Zielonej Górze, na trzech różnych dystansach. Do wyboru będzie trasa 25 lub 50-kilometrowa, a nowością będzie 120 minutowy bieg, podczas którego trzeba będzie zebrać jak największą liczbę punktów. Chociaż imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Rajd Konwalii słyną z trudnej nawigacji, to tym razem pewnym ułatwieniem będzie wyjątkowo aktualna mapa.

– W wyniku współpracy z Nadleśnictwem Zielona Góra powstała duża i dokładna mapa. Będą z niej korzystać zarówno uczestnicy TP25, jak i 120 minutowego scorelaufu – mówi Marek Galla, współorganizator imprezy. Dodaje, że mapa nie jest jedynym wynikiem współpracy z nadleśnictwem. Niedawno udało się przygotować trasę z 35 stałymi punktami kontrolnymi do treningu BnO. Ze strony nadleśnictwa można więc pobrać mapę i potrenować przed startem w rajdzie.

Wyzwaniem Śnieżnych Konwalii będzie duża liczba punktów do zaliczenia. Miłośnicy biegów na orientację będą więc usatysfakcjonowani. Na długie przeloty nie ma co liczyć. Punktów będzie ok. 25. Na dłuższej trasie jeszcze więcej. Co za tym idzie, będzie więcej miejsc, w których można popełnić błąd. Dodatkowym utrudnieniem będzie górzysty teren i las. Praktycznie nie będzie możliwości zaliczenia wszystkich punktów.

– Mimo, że to rejon Zielonej Góry, to trzeba się nastawić na spore górki. Uczestnicy trasy TP 25 i Scorelauf 120 ani razu nie wyjdą z lasu. Nie będą wybiegać na żadną asfaltową drogę, ani pole. To na pewno utrudni zadanie. Wybiegając na asfalt od razu można się zorientować, gdzie się jest – dodaje Marek Galla

Trasa 50-kilometrowa, ze względu na swoją długość została jednak poprowadzona w pobliżu miejscowości, gdzie będzie można uzupełnić zapasy.

Zapisy są możliwe nawet w dniu zawodów, ale tylko do 12 stycznia obowiązują niższe opłaty, odpowiednio 50, 40 i 20 zł dla TP 50, TP25, Scorelauf 120.

Mapa nadleśnictwa do treningu

Rajd Śnieżne Konwalie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce