„Rak. To się leczy!”: W czerwcu rusza nowy cykl biegów

 

„Rak. To się leczy!”: W czerwcu rusza nowy cykl biegów


Opublikowane w śr., 14/05/2014 - 11:10

Cykl jest rozwinięciem ubiegłorocznej formuły akcji pn. „Przegonić raka”, zorganizowanego w Warszawie. W jego programie znalazły się 4 charytatywne biegi – pierwsze odbędą się już 14 czerwca w Zielonej Górze i 22 czerwca w Łodzi, dwa kolejne, z finałem w stolicy, na jesieni.

Jak informują organizatorzy, misją biegów jest edukacja onkologiczna i zachęcenie Polaków do profilaktyki. A to wszystko w atmosferze muzyki, zabawy i bezpłatnych konsultacji medycznych. Do biegów zapraszają nie tylko pasjonatów dyscypliny, ale również początkujących i całe rodziny, bo „nie wynik jest najważniejszy”. „Trasę można pokonać nawet marszobiegiem czy dynamicznym spacerem, a każdy, kto ją pokona, otrzyma pamiątkowy medal” – przekonują.

Tradycyjnie bieg poprzedzi wspólna rozgrzewka, podczas której uczestnicy symbolicznie „zrobią rakowi wspak”. W miasteczku biegowym będzie można też skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich (do dyspozycji będą onkolodzy, dietetycy, dermatologowie i psychologie), wykonać badania (w tym mammograficzne) czy spotkać się z  ludźmi, którzy – jak wyjaśniają organizatorzy – „w swojej codziennej działalności na różne sposoby wytaczają rakowi walkę i dają nadzieję innym chorym”. Planowane są także atrakcje dla całych rodzin.

W akcję i same biegi ponownie włączyli się szeroko sponsorzy i partnerzy, w tym ING Życie – partner strategiczny akcji „Rak. To się leczy!”. Gospodarzami biegów będą m.in. MOSIR Zielona Góra oraz MOSIR Łódź.

– Z organizatorami kampanii i biegów „Rak. To się leczy!” połączył nas wspólny cel edukowanie Polaków w zakresie profilaktyki nowotworowej w niestandardowy i pozytywny sposób – tłumaczy Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy ING Życie. – Takie inicjatywy jak bieg charytatywny zachęcają Polaków do troski o własne zdrowie. Wierzymy, że przyłączą się do biegów nie tylko miłośnicy biegania, ale również ci, którzy po prostu chcą zacząć żyć zdrowiej – zachęca.

Szczegółowe informacje o cyklu, w tym regulaminy biegów i formularz zapisów można znaleźć na stronie: www.rak.tosieleczy.pl/biegi/

mat. pras. / red.

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce