Red Bull Bieg Zbójników: Nagród nie zabranie

 

Red Bull Bieg Zbójników: Nagród nie zabranie


Opublikowane w pt., 16/01/2015 - 08:20

W sobotę 24 stycznia w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska odbędzie się bieg narciarski Red Bull Bieg Zbójników. To doskonała okazja, by sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie zaprojektowanej trasie, ale i by dobrze się bawić. Zwycięzca zostanie okrzyknięty zbójnikiem roku, a szanse na nagrody mają wszyscy uczestnicy!

To druga edycja zbójnickiej imprezy, którą prócz atmosfery cechuje nietypowy format sportowy. Uczestnicy będą pokonywać stylem dowolnym ok. 12 kilometrową trasę z metą na Jankulakowskim Wierchu. Ramię w ramię staną zawodnicy, którzy już są zaprawieni w biegu na nartach, jak i ci, którzy dopiero stawiają pierwsze poważne kroki w dyscyplinie.

Biegacze na swoim szlaku natrafią na drobne przeszkody i nierówności terenu. Ubiegłoroczni uczestnicy, już przygotowują strategię na jak najszybsze pokonanie „zasadzek”. – Podczas jednego z treningów poćwiczę wpinanie i wypinanie nart. W zeszłym roku biegnąc na nogach można było sprawnie pokonać drewniane kłody na tasie a to pozwalało nadrobić kilka sekund” – mówi o swoich planach Radosław Koszyk, który w debiutanckiej odsłonie zawodów zajął 16. miejsce.

Można się spodziewać zaciętej rywalizacji o każdy metr na zwycięzców czekają bogate trofea. Czeki wartościowe oraz nagrody rzeczowe trafią do 6 najszybszych kobiet i 6 najszybszych mężczyzn. Pierwsza osoba na mecie otrzyma dodatkowo trofeum zbójnika roku i odjedzie z Białki Tatrzańskiej skuterem!

Motywacji i hartu ducha z pewnością nie zabraknie także tym, dla których czas pokonania trasy nie jest najważniejszy. Na zbójeckie łupy ma szansę każdy uczestnik imprezy. Jedną z nich jest jak najszybsze pokonanie ok. 100-metrowego odcinka premii górskiej wyznaczonej na trasie. Nagrodzeni zostaną kobieta i mężczyzna z najlepszym wynikiem. Wszyscy startujący będą mieli tez możliwość wygrania nagród rzeczowych.

Zawody otwarte są dla wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy ukończyli 16. rok życia i kochają biegówki. Aby wziąć udział należy zarejestrować się na stronie: www.redbullbiegzbojnikow.pl. Wczesna rejestracja to gwarancja dobrego miejsca na linii startu oraz niższej opłaty startowej. A zatem… jeśliś zbój, no to w bój!

Red Bull Bieg Zbójników w naszym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras. / red. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce