Rekord frekwencji GP Krakowa w Biegach Górskich?

 

Rekord frekwencji GP Krakowa w Biegach Górskich?


Opublikowane w pt., 10/01/2014 - 12:31

Grand Prix Krakowa / Fot. Józef Forystek

W najbliższą sobotę po świąteczno-noworocznej przerwie powraca cykl Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich. Chętnych do biegania po Lasku Wolskim z pewnością nie zabraknie.

– Zgłoszonych i opłaconych mamy dziś prawie 360 osób. Jeśli nie będzie orkanu, a liczba biegaczy, którzy zapiszą się bezpośrednio przed startem, podobna do wcześniejszych rund, jest szansa na nowy rekord frekwencji, który wynosi obecnie 381 biegaczy – informuje Sławomir Cygler z WKS Wawel, kierownik zawodów rozgrywanych tradycyjnie na dwóch dystansach, tj. 5,6 oraz 11,2 km.

Organizator przypomina, że w drugiej edycji cyklu obowiązują nowe zasady klasyfikacji zawodników. Punktem wyjścia w obliczaniu wyniku punktowego jest strata czasowa, a nie zajęte miejsce. – Liczbą bazową jest uśredniony wynik trzech najszybszych osób (lub czas zwycięzcy, jeśli w kategorii jest poniżej 5 osób) i to jest 100%, a więc i 100 punktów. Kolejne osoby otrzymują liczbę punktów proporcjonalną do czasu jaki osiągnęły względem liczby bazowej – wyjaśnia Sławomir Cygler.

– W naszej ocenie taka klasyfikacja jest bardziej sprawiedliwa. W cyklu nie „napieramy” na aspekt rywalizacyjny, biegi mają być zabawą i okazją do sprawdzenia kondycji – podkreśla nasz rozmówca.

Sobotnia, trzecia runda GR Krakowa w Biegach Górskich rozpocznie nietradycyjnie o godz. 11:00. Biuro zawodów, zlokalizowane na dolnym parkingu przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Kukułczej (przy drodze do ZOO) rozpocznie pracę o godz. 9:30. Wpisowe do wybranego biegu to 25 zł. – Całkowicie bezpłatnie można spróbować swoich sił w biegu na orientację. Tradycyjnie czekamy z mapami. Dla wszystkich biegaczy mamy ciepłą herbatę, banana i drożdżówkę – uzupełnia organizator. 

Oficjalna strona cyklu

Regulamin

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce