Rekord trasy w Delhi. Gwiazdy nie zawiodły oczekiwań

 

Rekord trasy w Delhi. Gwiazdy nie zawiodły oczekiwań


Opublikowane w pon., 24/11/2014 - 15:47

Półmaraton w Delhi nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem w Polsce, ale wśród elity zawodników ma swoją renomę. W tym roku na starcie stanęła bardzo mocna obsada.

Wśród mężczyzn aż 14 zawodników legitymowało się czasem poniżej 61 minut. Trudno było więc wskazać faworyta. Wydawało się, że będzie nim Geoffrey Kamworor, mistrz świata w półmaratonie, jednak w zaciętej walce na finiszu stracił on prowadzenie na rzecz Guye Adoli. Ten rzadziej pojawiający się w relacjach z biegów Kenijczyk, to trzeci zawodnik mistrzostw świata w Kopenhadze.

Ostatecznie Guye Adola wygrał sekundową przewagą nad Kamwororem i z czasem 59:06 ustanowił nowy rekord trasy. Poprzedni przetrwał zaledwie rok. Czasy poniżej godziny zanotowało 9 zawodników, a wynik zwycięzcy, to trzeci najszybszy czas w półmaratonie w tym roku.

Wśród pań pojedynek rozegrał się pomiędzy Florance Kiplagat i Gladys Cheromo. Kiplagat to dwukrotna mistrzyni świata w półmaratonie, rekordzistka Kenii na 10 000m i rekordzistka świata w półmaratonie. W stolicy Indii wystąpiła w roli obrończyni tytułu. Cheromo to obecna mistrzyni świata w półmaratonie. Finisz był szybki i Kiplagat (1:10:04) wbiegła na metę zaledwie sekundę przed Cheromo. Zwyciężczyni już zapowiedziała powrót do Indii po trzecie z rzędu zwycięstwo za rok.

W imprezie wzięło udział 32 000 biegaczy z całego świata. Indie były wyjątkowo licznie reprezentowane, zmieniono bowiem system nagród, których wysokość znacznie wzrosła także dla indyjskich biegaczy. Organizatorzy przygotowali również premię w wysokości 9 000 dolarów dla zawodnika, który osiągnąłby czas poniżej 58.48. Tym razem nikomu się to nie udało.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce