Rekordowa i bezpieczna Dycha Drzymały [ZDJĘCIA]

 

Rekordowa i bezpieczna Dycha Drzymały [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 07/10/2013 - 11:46

Aż 1255 osób ukończyło niedzielną III Dychę Drzymały. To nowy rekord frekwencji zawodów w Rakoniewicach, które, mimo że rozgrywane w małej miejscowości, bez wątpienia urosły do miana jednej z najważniejszych imprez biegowych w kalendarzu polskich biegów.

– Mogę się tylko cieszyć z takiej oceny, choć i tym razem ze względu na skalę imprezy pojawiły jakieś niedociągnięcia. Na szczęście mogę powiedzieć, że nie były one widoczne dla biegaczy – podsumowuje Krzysztof Krawczyk, dyrektor rakoniewskiej „dychy”. – Jeszcze dziś spotykamy się w gronie organizatorów, żeby omówić wszystkie problemy, by za rok impreza była jeszcze lepsza – dodaje.  

Ciesząc się z nowego rekordu frekwencji imprezy, nasz rozmówca zauważa, że mógł być on jeszcze lepszy, gdyby nie wyznaczony limit startujących.

– To celowe posunięcie. Pewnie ulice pomieściłyby jeszcze więcej biegaczy, ale komfort biegania z pewnością byłby niższy – akcentuje. Podkreśla, że ważniejsze od kryterium ilościowego oceny zawodów są dla niego kryteria jakościowe. – Czy to w kwestii bezpieczeństwa zawodników, sportowej rywalizacji czy obsługi medialnej stawiamy na profesjonalizm.

Nawiązując do smutnego wydarzenia z Biegnij Warszawo, Krzysztof Krawczyk informuje, że wszyscy uczestnicy biegu w Rakoniewicach bezpiecznie dotarli do mety i nikomu nie trzeba było udzielać pomocy.

Sportowo zawody wypadły także po myśli organizatora. – Zwycięzca biegu wśród mężczyzn Marcin Błaziński, mistrz kraju w półmaratonie, uzyskał dobry wynik 30:19 – cieszy się Krzysztof Krawczyk.

Wyniki:

Kobiety:
1. KORYTKOWSKA Justyna - 34:49
2. NAPIERAJ Dominika - 34:51
3. KONIECZEK Alicja - 38:50
4. SOBAŃSKA Małgorzata - 39:16
5. WYSOKIŃSKA Justyna - 40:43

Mężczyźni
1. BŁAZIŃSKI Marcin - 30:19
2. POPŁAWSKI Radosław - 30:42
3. MAIK Mateusz - 32:10
4. MUŚLEWSKI Maciej - 32:18
5. DAWIDZIUK Maciej - 32:24

GR

Fot. Grande Mohito

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce