Rekordowa Transgrancanaria w ten weekend. Na liście startowej nie brakuje Polaków

 

Rekordowa Transgrancanaria w ten weekend. Na liście startowej nie brakuje Polaków


Opublikowane w śr., 04/03/2015 - 08:46

Ponad 3 000 biegaczy, 3 dni zmagań na 5 trasach i wyjątkowo mocna obsada. Tak będzie w tym roku wyglądała rywalizacja na Transgrancanarii, której najdłuższy ponad 125-kilometrowy bieg po raz drugi został włączony do cyklu Ultra-Trail World Tour oraz Spain Ultra Cup.

UTWT przyciągnęło na Grand Canarię biegaczy z 70 krajów, a 63% uczestników najdłuższego biegu to cudzoziemcy. - Obserwowaliśmy, że tempo zapisów jest szybsze niż zazwyczaj, ale nie spodziewaliśmy się, że listy startowe wszystkich biegów zostaną zamknięte na ponad miesiąc przed terminem - powiedział Carlos Gonzales dyrektor imprezy, która pobiła rekord w szybkości swoich zapisów.

Największą gwiazdą głównego biegu, zdaniem organizatorów, jest Nikki Kimball, zwyciężczyni ubiegłorocznego Maratonu Piasków, trzykrotna triumfatorka Western States oraz zdobywczyni najwyższego miejsca w UTMB sprzed kilku lat. Mimo ogromnego doświadczenia nie będzie jej łatwo sprostać wyzwaniu. Na linię startu wybierają się m.in. Nuria Picas - obrończyni tytułu sprzed roku, Fernanda Maciel - trzecia w poprzedniej edycji, liczne reprezentantki Francji oraz Elena Poliakowa - dominatorka UTMB w 2013 r.

Wśród panów na pierwszym miejscu wymieniany jest Anton Krupicka, który podobnie jak Nikki Kimball debiutuje w tym biegu. Tuż za nim najsilniejszym kandydatem do zwycięstwa jest Gediminas Grinius. W tej roli został obsadzony zarówno przez organizatorów, jak i prestiżowy serwis „I Run Far”, a my się z tym zgadzamy. Jego rywalami będą m.in. Sandre Amdahl, Iker Karrera, Antoine Guillon.

Polacy również biorą udział w tej imprezie. Łącznie na wszystkich trasach pobiegnie ich 31. W głównym biegu weźmie udział 13 Polaków, najsilniejszym zawodnikiem polskiej ekipy jest Piotr Hercog, trzynasty finalista ubiegłorocznych zawodów. Na liście tego dystansu jest także m.in. przyjaciel Festiwalu Biegowego Bartłomiej Trela (na zdjęciach przygotowania Bartka i innych biegaczy do startu). W biegu 32-kilometrowym organizatorzy wśród faworytów wymienili Tomasza Klisza, który w 2013 r. triumfował tu na dystansie maratonu.

Rywalizacja zaczyna się 6 marca o 23:00. Relacje z imprezy znajdziecie oczywiście na łamach naszego portalu.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce