Rekordowe zainteresowanie XI Biegiem Rzeźnika. Jest druga tura zapisów i… zwiększona pula miejsc! [AKTUALIZACJA]

 

Rekordowe zainteresowanie XI Biegiem Rzeźnika. Jest druga tura zapisów i… zwiększona pula miejsc! [AKTUALIZACJA]


Opublikowane w pon., 13/01/2014 - 15:31

Niespełna kwadrans potrwały zapisy do XI Biegu Rzeźnika, który w dniach 20-21 czerwca odbędzie się w Bieszczadach. Pula numerów startowych do towarzyszącego imprezie Małego Biegu Rzeźnika, tzw. „Rzeźniczka”, wyczerpała się w dwie godziny. Jak się jednak dowiadujemy, będą dodatkowe miejsca do obu biegów, które zostaną przyznane w drodze losowania.

Limit uczestników tegorocznego Biegu Rzeźnika organizatorzy z OTK Rzeźnik wyznaczyli na poziomie 450 drużyn, czyli 900 osób (de facto 420 drużyn, bo 30 zespołów otrzyma specjalne, imienne zaproszenie od dyrektora imprezy). Limit „Rzeźniczka” ustalono na 250 osób. Zainteresowanie oba biegami było jednak w niedzielę, gdy uruchomiono zapisy, zdecydowanie większe.

– W pierwszej minucie zapisów nasi informatycy odnotowali ponad 100 000 wejść na stronę z formularzem – informuje Mirosław Bieniecki z biura organizacyjnego imprezy, którego znakomite, ale i problematyczne wieści zastały na rodzinnej uroczystości. – Serwer został przeciążony i niestety musieliśmy zamknąć formularz. Takie zainteresowanie zapisami to nowość dla nas, bo jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej zachęcaliśmy biegaczy do rejestracji fundując w losowaniu 4 pary butów – uzupełnia organizator.  Ale ma dobrą wiadomość dla sympatyków rzeźnickiej imprezy.

– Podzieliliśmy zapisy na dwie tury. Od dzisiejszego poranka działa dodatkowy formularz, poprzez który można się zgłaszać do obu biegów. Będzie on czynny do 19 stycznia. Wszystkie zapisane w ten sposób drużyny wezmą udział w losowaniu numerów startowych, których liczba zostanie ustalona po dokonaniu weryfikacji zgłoszeń w pierwszej turze zapisów i wniesionych opłat – wyjaśnia szef OTK Rzeźnik. Dodaje, że wstępna analiza zgłoszeń do biegu głównego pokazała, że prawidłowo zapisało się 375 zespołów. – Część zgłoszeń była zduplikowana, część niekompletna – opisuje.

Zadowolony, ale i zakłopotany tak dużym zainteresowaniem organizator imprezy podjął decyzję o zwiększeniu liczby uczestników biegu głównego imprezy. – Będziemy chcieli zaprosić do Biegu Rzeźnika 475 zespołów, a więc 950 osób. W tej puli znajdą się zespoły zaproszone przez OTK Rzeźnik, w tym sponsorzy i partnerzy imprezy, którzy nie rejestrowali się w pierwszej turze. Spodziewam się, że pobiegnie u nas nawet Dariusz Michalczewski – przewiduje Mirosław Bieniecki. Zapewnia jednocześnie, że do losowania w drugiej turze zapisów zostanie skierowanych „co najmniej 50 pakietów startowych”. – Listę drużyn zakwalifikowanych do startu opublikujemy najpóźniej do 22 stycznia – informuje.

Czy wobec tak dużego zainteresowania biegaczy, ale i mediów (imprezę ma pokazać TVP), liczba uczestników tegorocznego Biegu Rzeźnika i kolejnych jego edycji mogłaby być jeszcze wyższa? – pytamy.

– Tak, mogłaby być wyższa, bo nie chcemy rozczarować biegaczy. Przede wszystkim zależy nam jednak na utrzymaniu klimatu biegu i sprawnej jego organizacji. Znaleźliśmy się w swego rodzaju pułapce i czujemy się jak Antygona – co byśmy nie zrobili i tak będzie to miało swoje reperkusje – stwierdza organizator. Liczy, że popularność Biegu Rzeźnika i „Rzeźniczka” przełoży się na zainteresowanie Maratonem Bieszczadzkim oraz Biegiem Polesie, również organizowane przez OTK Rzeźnik.

Rekordowe zainteresowanie tegorocznym Biegiem Rzeźnika może mieć jeszcze jeden skutek. Organizacyjno-finansowy. – Chyba trzeba będzie w większym stopniu poświęcić się imprezie. Teraz nie jest to możliwe, bo pracujemy zawodowo. Ze względu na obowiązki nie możemy się starać choćby o środki z „zewnątrz”, które pozwoliłyby na przykład obniżyć opłatę startową – wyjaśnia Mirosław Bieniecki .

Ciepło wypowiada się o Festiwalu Biegowym, który korzysta m.in. ze wsparcia grantowego ze środków Unii Europejskiej. – Pan Zygmunt Berdychowski z zespołem wykonuje bardzo dobrą pracę i daje przykład, jak można organizować biegi w Polsce – podkreśla. Sam ponownie wybiera się we wrześniu do Krynicy-Zdrój na Bieg 7 Dolin. Wcześniej jednak przypilnuje swojej sztandarowej imprezy. – Znów nie pobiegnę do Ustrzyk. Ale i tak będę zadowolony, bo, wszystko na to wskazuje, dotrą tam tłumy zawodników – stwierdza Mirosław Bieniecki.   

Oficjalna strona Biegu Rzeźnika:

http://www.biegrzeznika.pl

Druga tura zapisów:

http://sportznami.pl/tournaments/rzeznik845290/zglaszanie

GR

AKTUALIZACJA:

Rzeźniczek Bis, czyli druga seria Rzeźniczka

Mirosław Bieniecki: W związku ze sporym zainteresowaniem Rzeźniczkiem zamówliśmy drugi kurs Bieszczadzkiej Kolejki na start do Balnicy i … otworzyliśmy zapisy na drugą serię Biegu, czyli Rzeźniczka Bis.

Druga seria wystartuje z Cisnej dwie godziny po pierwszej, zatem jest szansa, że pierwsi zawodnicy dogonią ostatnich z pierwszej serii  A my postaramy się, żeby czas oczekiwania na drugi pociąg a potem na dobiegnięcie ostatnich zawodników z drugiej serii wypełnić dobrą muzyką i biegami dla najmłodszych.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce