Rekordowo mroźne Grand Prix zBiegiemNatury

 

Rekordowo mroźne Grand Prix zBiegiemNatury


Opublikowane w wt., 28/01/2014 - 09:53

Temperatura sięgająca -17 stopni i piękne zimowe słońce w Olsztynie oraz wiatr i świeży śnieg w Gdyni – tak wyglądał miniony weekend Grand Prix zBiegiemNatury.

W Olsztynie mimo rekordowych mrozów zwycięzca zawodów – Wojciech Kopeć ustanowił nowy rekord trasy nas Jeziorem Długim. 5 km pokonał w 16:21. Tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej olsztyńskiego cyklu.

Wśród pań pierwsza na mecie była Martyna Warda (21:03) – liderka cyklu, ale w Trójmieście. W Olsztynie na czele jest nieobecna podczas sobotniego biegu -Martyna Konarzewska.

Każdy, kto nie rezygnuje z biegania zimą wie, że bieganie w tak niskiej temperaturze jak ta, która towarzyszyła uczestnikom podczas sobotnich zawodów, również sprawia wiele przyjemności. Żaneta Wota, jedna z uczestniczek zawodów w Olsztynie, która startowała również w cyklu Grand Prix Warszawa zBiegiemNatury podkreśliła na mecie, że nie odczuwa żadnych negatywnych skutków biegania podczas mrozów. – Co prawda przez pierwsze 3 kilometry dopiero się rozgrzewam, ale jeśli ma się dobre obuwie, bieganie w zimowych warunkach nie sprawia problemów. Dziś w zasadzie biegło się nawet łatwiej, bo zmarznięty śnieg stworzył dobre podłoże.

Z kolei w Gdyni podczas 4. biegu z cyklu Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury, który odbył się w niedzielę na terenie Nadleśnictwa Gdańsk, zwyciężali Michał Rolbiecki (20:26) i Anna Morawska (26:14).

Po biegu rozegranym w okolicy hali "Gdynia Arena" sytuacja w czołówce cyklu w Trójmieście wygląda bardzo ciekawie. Wśród panów na pierwszym miejscu są drugi w niedzielę Łukasz Gurfinkiel oraz trzeci - Oskar Przysiężny (zwycięzca poprzedniej edycji). Rywalizacja pań wygląda równie interesująco. Siostry Elżbieta i Małgorzata Tuwalskie, które zajęły w niedzielę kolejno drugie i trzecie miejsce, mają na koncie po 8 punktów, które zdobyły w czterech startach. Z kolei Martyna Warda, która wygrywała w trwającej edycji dwa razy, „odpuściła” dwa biegi, więc żeby zostać sklasyfikowaną, musiałaby biegać w dwóch ostatnich zawodach.

Zwycięzcy niedzielnych zawodów – Michał Rolbiecki i Anna Morawska mają szanse na zajęcie wysokich miejsc w klasyfikacji generalnej, jednak w tej chwili nie są faworytami.

Mimo niełatwych warunków, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę startowały również najmłodsi w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Kolejne zawody Grand Prix zBiegiemNatury odbędą się w sobotę (1.02) w Poznaniu oraz w niedzielę (2.02) wBydgoszczy i Szczecinie.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.

Szczegóły akcji i zapisy na zawody: www.zBiegiemNatury.pl

Facebook: www.facebook.com/zBiegiemNatury

informacje organizatora

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce