Rekordowy Berlin Marathon 2014. Będzie losowanie

 

Rekordowy Berlin Marathon 2014. Będzie losowanie


Opublikowane w czw., 17/10/2013 - 15:57

BMW Berlin Marathon / Fot. www.bmw-berlin-marathon.com/

Jeszcze wybrzmiewają echa 40. Berlin Maratonu, a niemiecka stolica już szykuje się na kolejną edycję imprezy. I ponownie przeżywa oblężenie biegaczy z całego świata. W rejestracji wstępnej do maratonu wzięło udział 74 707 osób. Na starcie stanąć będzie mogła jednak tylko – lub aż – grupa 40 000 biegaczy. Szczęśliwców, którzy we wrześniu 2014 r., odbiorą pakiety startowe wyłoni losowanie.

To będzie pierwsza taka loteria w historii Maratonu Berlin. Loteria ma dać wszystkim chętnym równe szanse na start. W 2013 r. tak nie było - zapisy potrwały zaledwie trzy godziny i nie każdy mógł zasiąść przed komputerem w wymaganym terminie. Berlin jest jednym z ostatnich dużych maratonów, który wprowadza losowanie jako podstawową zasadę rejestracji.

Losowanie odbędzie się 30 października. Szczęśliwcy otrzymają kod rejestracyjny. Potwierdzić swój udział będą musieli w dniach od 4 -11 listopada 2013. Osoby, które nie dopełnią tego obowiązku, zostaną usunięte z listy startowej, a wolne miejsce zostaną zaoferowane kolejnym biegaczom. Ci z kolei czas na potwierdzenie udziału będą mieli od 25 listopada do 2 grudnia.

– Uważam, że organizatorzy musieli wprowadzić zapisy, chcąc utrzymać wysoki standard imprezy – mówi Grzegorz Zwierzchoń, uczestnik Maratonów w Berlinie.

– Trudno jest siedzieć przy komputerze i czekać na pięć minut, kiedy otwarte zostaną zapisy. Berlin poszedł śladem swoich zaprzyjaźnionych maratonów, chociaż żałuję, że nie wprowadzono podobnej zasady jak w Nowym Jorku, gdzie uczestnictwo w trzech kolejnych losowaniach daje ci automatycznie prawo startu w imprezie. Myślę, że jest to jest lepsza formuła, bo nie każdy ma szczęście w losowaniach – zauważa nasz rozmówca. 

– Berlin powinien też mieć gwarantowaną pulę miejsc dla debiutantów, bo trzeba im ułatwiać start w wielkiej imprezie. Każdy, kto tu wystartuje, na pewno będzie chciał kontynuować przygodę z bieganiem. Jedną grupą zwolnioną z zapisów są „weterani maratonu”, ale oni muszą mieć na koncie ponad 10 biegów w Berlinie – zauważa Grzegorz Zwierzchoń. – Generalnie uważam jednak, że losowanie to dobra formuła. Lepsza niż krótka rejestracja online – dodaje.  

41. BMW Berlin Maraton odbędzie się 28 września 2014 roku.

RZ     

Fot. http://www.bmw-berlin-marathon.com

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce