Rekordowy parkrun w Krakowie [WIDEO]

 

Rekordowy parkrun w Krakowie [WIDEO]


Opublikowane w pon., 25/11/2013 - 12:16

W sobotę po Błoniach biegał 98 osób, w tym 32 debiutantów oraz czwórka gości z Wielkiej Brytanii. Pobito 23 rekordy życiowe. Gratulujemy!

Do rekordowych osiągnięć należy doliczyć też szóstkę wolontariuszy, którzy pomagali w prawidłowym przebiegu biegu i sporą grupę kibiców, która dopingowała biegaczy wzdłuż tradycyjnej, 5-kilometrowej trasy. 

Koszulkowy klub parkrun Kraków poszerzył się o kolejne osoby, które ukończyły już 10 imprez cyklu. 

Wyniki:

Kobiety
1. PAWLIK Anna Katarzyna  - 22:12 (RŻ)
2. KUCHARCZYK Kamila  - 22:26 
3. MACHAŁ Agnieszka - 23:04 (RŻ)

Meżczyźni
1. MACH Kornel - 16:55 (RŻ)!
2. ŁUŻNY Bartłomiej - 17:23 (RŻ)
3. WOŹNIAK Olaf Mateusz  - 17:42 (RŻ)

Zobaczcie jak biegano w sobotę w Krakowie:

Źródło: facebook parkrun Kraków / Jerzy Podgórski

Biegaj regularnie w soboty

Przypominamy, że parkrun to biegi na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu, organizowane przez cały rok w kilkunastu polskich miastach i miejscowościach (lista dostępna na stronie cyklu), w każdą sobotę o godz. 9:00 rano.

Udział w biegu jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie.

Rekord frekwencji parkrun ustanowiono w sobotę 5 października. W 324 lokalizacjach na całym świecie pobiegło i zafiniszowało wówczas 49991 osób.

opr. GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce