Relacja z Biegu Leliwitów

Opublikowane w śr., 02/11/2022 - 12:55

Obowiązkowe zawody w kalendarzu biegacza

Ponad 200 osób stanęło w sobotę tj. 21-10-2022 r wieczorem na starcie organizowanego już po raz XXXI  Tarnowskiego Biegu Leliwitów.

Organizatorem tej wspaniałej imprezy było Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów a patronat nad biegiem przejął : Prezydent Miasta Tarnowa - Pan Roman Ciepiela.

Najszybciej trasę 10 kilometrów (4x 2,5 km) pokonali wśród mężczyzn Adam Rębilas– Nowy Wiśnicz oraz wśród kobiet Marta Prajzner – Krościenko Wyżne. W biegu masowym na dystansie 2,5 km najlepszymi okazali się Adrian Kryjowski– Żabno oraz Monika Sakłak - Janowice.

Dziesiątka w Tarnowie to najbardziej zakręcony bieg w Polsce. Na trasie do pokonania jest ponad 70 zakrętów i 176 stopni schodów. Od 5 lat bieg odbywa się po zachodzie słońca.

To był mój 5 start w tej imprezie i po raz 3 w edycji nocnej. Chociaż pogoda nie dopisała i padał rzęsisty deszcz to urok oświetlonych uliczek starego miasta wynagrodził wszystkie niedogodności.

Swoich sił spróbowałem na głównym dystansie 10 km. Na mecie zameldowałem się na 54 miejscu ze 103 zawodników którzy ukończyli bieg i 3 w kategorii wiekowej. Wzorowa organizacja imprezy, urokliwa i zakręcona trasa biegu, piękne odlewane medale sprawiają, że jest to moja obowiązkowa pozycja w kalendarzu biegacza.