Reprezentacja Miasta Gorlice z drugim miejscem w sztafecie biegowej na Węgrzech

 

Reprezentacja Miasta Gorlice z drugim miejscem w sztafecie biegowej na Węgrzech


Opublikowane w śr., 23/08/2023 - 14:49

Biegacze z rejonu Gorlic po raz drugi zostali zaproszeni przez miłośników biegania do węgierskiego miasta Papa. To miasto partnerskie Gorlic, z którym od lat są utrzymywane kontakty, a w ostatnim czasie również kontakty biegowe. Tym razem reprezentacja Gorlic uczestniczyła w międzynarodowych zawodach sztafetowych organizowanych w węgierskim mieście Papa.

- Każdy zawodnik z 6-osobowej drużyny biegał przez godzinę, po czym przekazywał pałeczkę kolejnej osobie. Pokonany przez każdego zawodnika ze sztafety dystans zostawał dopisywany na konto drużyny, a ta była zestawiona z wynikami innych zespołów – informuje nas Mateusz Bryg, członek reprezentacji i uczestnik zawodów.

Najwięcej kilometrów pokonała drużyna Hungarian Team I, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Gorlic, której zawodnicy przebiegli 65 372 metry, pokonując kolejną ekipę aż o ponad 11 kilometrów.

Wyniki:

Hungarian Team I - 68,103 km

Gorlice Team - 65,372 km

Hungarian Team ll - 54,310 km

Hungarian Temat III - 49,137 km

W skład reprezentacji Gorlic „Gorlice Team” wchodzili: Anna Gruca, Przemysław Gruca, Gabriela Bryg, Wiktoria Przybyłowicz, Mateusz Bryg oraz Michał Setlak. Większość z nich na co dzień trenuje w UKS Kobylanka pod okiem trenera Jerzego Dziedziaka.

- Wszyscy członkowie zespołu w 30-stopniowym upale, zaprezentowali podobny, równy i wysoki poziom, ale szczególnie należy wyróżnić Michała Setlaka, który pokonał dystans 14 km-najdłuższy ze wszystkich startujących w zawodach. Zawodniczki trenujące na co dzień w UKS Kobylanka, pomimo tego, iż były najmłodsze w stawce, to wykazały wielką ambicję i wolę walki – dodaje Mateusz Bryg.

Dodatkowo odbyły się również zawody towarzyszące dla dzieci i młodzieży, w których na dystansie 600 metrów w kategorii U- 14 (poniżej 14 lat) zwyciężyła nasza reprezentantka Nikola Kotowicz. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów Fot: Mateusz Bryg)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce