Robert Celiński doleciał już do Nepalu

 

Robert Celiński doleciał już do Nepalu


Opublikowane w pt., 18/04/2014 - 11:26

Trzykrotny mistrz świata w biegach przełajowych kategorii masters, Robert Celiński (Lotto Team), jest już w Nepalu. 29 maja wystartuje w najbardziej ekstremalnej imprezie biegowej na świecie- Tenzing Hillary Everest Marathon.

– Czuję się bardzo dobrze. W środę rano odbyłem trening w Lasku Bielańskim i mogę stwierdzić, że moja forma zwyżkuje– powiedział nam przed odlotem Warszawianin.– Jestem pozytywnie naładowany. Jadę po zwycięstwo!– zapewnił.

Podróż była bardzo męcząca.– Z Warszawy lecę do Ad-Dauhy w Katarze. Stamtąd mam samolot do Katmandu. Potem muszę kupić bilet na samolot do Lukli, stamtąd około 50 kilometrów na piechotę do Namche Bazar, gdzie będę trenował– wyliczył Celiński.

Ostatni etap podróży maratończyk musiał pokonać ostrożnie, żeby nie nadwyrężyć kolan, a sam jego plecak waży ponad 30 kilogramów.– Musiałem wziąć namiot, zapas jedzenia, odżywek, węglowodanów, batonów wysokoenergetycznych. Będę tego bardzo potrzebował przed startem. Na takiej wysokości powyżej 3 000m człowiek o wiele szybciej się męczy, bo brakuje tlenu, czyli paliwa dla mięśni– wyjaśnił biegacz.

Wkrótce kolejne doniesienia o himalajskiej przygodzie Roberta Celińskiego.

Red.

fot. https://www.facebook.com/ProjektHimalaje

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce