Robert Motyka: Nie miałem zielonego pojęcia, czym jest IRONMAN

 

Robert Motyka: Nie miałem zielonego pojęcia, czym jest IRONMAN


Opublikowane w wt., 12/01/2021 - 13:05

Robert Motyka to prezenter radiowy, współzałożyciel kabaretu Paranienormalni, konferansjer oraz dj. Słynie z ogromnego poczucia humoru, ale jego pasją jest też sport. Regularnie biega maratony, ale na swoim koncie ma również ukończenie zawodów triathlonowych z serii IRONMAN 70.3. Opowiedział nam o tym w krótkiej rozmowie.

  • Jak na razie tylko raz startowałem w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, dwa lata temu – wspomina Robert Motyka. Pojechałem na te zawody nie mając kompletnie pojęcia „z czym to się je”, jak muszę być przygotowany. Pojechałem do Gdyni dwa dni wcześniej, żeby zorientować się, poznać ludzi i okiełznać wroga pod tytułem strach, bo bardzo się bałem. Na miejscu okazało się, że oprócz tego, że mam rower, buty i kask, to nie mam zielonego pojęcia, w czym będę brał udział. Na szczęście pojawił się sztab ludzi zaprzyjaźnionych z tą imprezą i tym sportem, a po chwili nastąpiła rzecz nieprawdopodobna - ja też stałem się z nimi wielką rodziną, która ruszyła na trasę. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, profesjonalnie – przyznaje.

 

Film z udziałem Roberta Motyki zobaczycie TUTAJ

 

Debiut w zawodach okazał się na tyle udany i satysfakcjonujący, że Robert Motyka ma bardzo ambitny plan, by zmierzyć się z pełnym dystansem IRONMAN.

  • Ukończyłem zawody Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, a medal otrzymany na mecie dał mi ogromną satysfakcję – mówi Robert Motyka. – Potem pomyślałem sobie, że dałem radę i teraz przygotuję się na następny krok, a jest nim pełny IRONMAN. Może jeszcze nie w tym roku, ale za dwa lata, bowiem podchodzę do tego z pokorą i nie na skróty – podkreśla.

IRONMAN to największa na świecie seria zawodów triathlonowych dla zawodowców i amatorów. W 2021 roku w Polsce odbędą się 4 wyścigi pod szyldem IRONMAN:

  • Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 6 czerwca 2021;
  • Citi Handlowy 5150 Warsaw – 6 czerwca 2021;
  • IRONMAN Gdynia – 8 sierpnia 2021;
  • Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 8 sierpnia 2021.

Rejestracja na wszystkie te wydarzenia odbywa się na platformie: SlotMarket.pl.

 

Więcej informacji o zawodach IRONMAN w Polsce: www.ironmangdynia.pl oraz www.ironmanwarsaw.com.

 

--

materiał prasowy

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce