Rodzinny weekend biegowy w Niepołomicach [ZDJĘCIA]

 

Rodzinny weekend biegowy w Niepołomicach [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 30/05/2014 - 22:13

Za sprawą Stowarzyszenia „Niepołomice Biegają” oraz MKS Spartakus nasze miasto przyłączyło się po raz pierwszy w tym roku do akcji „Polska Biega”. W weekend 24-25 maja 2014 r. nie tylko mieliśmy okazję pobiegać, ale także wysłuchać wykładu dotyczącego unikania kontuzji oraz obejrzeć w kinie filmy dokumentalne o bieganiu.

Relacja Kamili Gruszki z grupy Niepołomice Biegają.

W sobotę około 100 uczestników wystartowało w towarzyskich zawodach biegowych na różnych dystansach w pięknej Puszczy Niepołomickiej. Przed biegami rozgrzewkę poprowadził trener naszej grupy biegowej, Ilya Markov. Najmłodsi podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe, każda startowała na innym dystansie (od 100 do 500 m).

Dorośli mieli do wyboru dwie trasy: na 2800 i 4500 m. Niektórych dzieci nie usatysfakcjonowały zawody dla najmłodszych i wystartowali także z dorosłymi. Co więcej, dystans 2800 m najszybciej pokonała Małgorzata Duś, lat 10, która przybiegła pierwsza przed wszystkimi dorosłymi!

Na mecie witał wszystkich Ilya Markov. Każdy miał okazję uścisnąć dłoń prawdziwego mistrza świata i Europy oraz wicemistrza olimpijskiego, obecnie trenera grupy „Niepołomice Biegają” i organizatora obozów biegowych. Na szyjach startujących zawisły medale, a dzieci w nagrodę otrzymały słodki upominek. Dzięki zaprzyjaźnionemu klubowi Dystans z Krakowa mogliśmy podkręcić atmosferę profesjonalnym nagłośnieniem.

Biegi miały charakter towarzyski, za pierwsze miejsca nie przyznawaliśmy nagród, ale niemal wszyscy wrócili z imprezy z prezentami. Wsparły nas firmy Tervel, Nikwax, Motive, wyd. Helion oraz Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, dzięki którym mogliśmy wszystkich uczestników obdarować fantami. Ilya Markov na ten cel przeznaczył koszulki polskiej reprezentacji z olimpiady w Pekinie. Nagrodę za nietypowy strój biegacza otrzymali państwo Dusiowie wraz z dziećmi oraz Jędrzej Gruszka.

Dzięki członkiniom naszej sekcji mogliśmy wszystkich poczęstować smacznymi wypiekami. Mamy nadzieję, że dzięki sobotniej imprezie bieganie i dzieciom, i dorosłym będzie się kojarzyć z fajną zabawą, miłą atmosferą i ciekawą formą spędzania czasu na świeżym powietrzu. Cieszy to, że na biegach widzieliśmy nowe twarze – wszystkich zapraszamy na treningi w środy na salę i w niedzielę do puszczy. Więcej informacji na naszym facebooku.

W niedzielny poranek spotkaliśmy się w sali konferencyjnej hotelu Novum na wykładzie mgr Agaty Mazurek pt. „Jak uniknąć kontuzji”. Agata Mazurek jest dobrze znana niepołomickim biegaczom, gdyż niejedną kontuzję już u członków grupy wyleczyła. Niestety, na postawione w tytule wykładu pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ważna jest jednak świadomość własnego ciała, zrównoważone podejście do swoich możliwości oraz ćwiczenia wzmacniające i stabilizujące. Te ostatnie mieliśmy okazję poznać na środowych treningach na sali z Ilyą Markovem. Wykład odbył się dzięki wsparciu firmy Salco, producenta regeneracyjnej soli leczniczej dla sportowców.

Popołudnie niektórzy z nas postanowili spędzić w kinie MCDiS, gdzie czekał na biegaczy 3-godzinny trening mentalny w formie projekcji filmów o tematyce biegowej. Były teledyskowe produkcje studia MarathonFilm, filmy Agnieszki Łaszczuk oraz Salomon Running TV. Za udostępnienie filmów serdecznie dziękujemy! Filmy pokazywały różne formy biegania: biegi uliczne, górskie oraz tak ekstremalne jak: Bieg Katorżnika czy Runmaggedon. Dzięki filmowym obrazom przenieśliśmy się na chwilę do Rzymu, Palestyny czy USA. Wszędzie tam chciałoby się pobiegać!

W osobnym bloku obejrzeliśmy relacje ze spotkań legendy skyrunningu Kiliana Jorneta z innymi znanymi biegaczami długodystansowymi m.in. Scottem Jurkiem. Otrzymaliśmy naprawdę sporą dawkę motywacji do następnym treningów!

Mamy nadzieję, że akcja Polska Biega w Niepołomicach wpisze się na stałe w kalendarz niepołomickich imprez biegowych.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie „Niepołomice Biegają” i MKS Spartakus

Imprezę wsparli:

Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, Starostwo Powiatowe w Wieliczce, Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, Nadleśnictwo Niepołomice, KKB Dystans, firmy Salco, Tervel, Nikwax, Motive, wydawnictwo Helion,

Serdecznie podziękowania składamy członkom sekcji biegowej w Niepołomicach za zaangażowanie. Więcej zdjęć z naszej imprezy możecie zobaczyć TUTAJ.

Kamila Gruszka, Niepołomice Biegają

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce