Roksana Orzyszek pierwsza wśród kobiet na Garmin Swimrun w Gołdapi

 

Roksana Orzyszek pierwsza wśród kobiet na Garmin Swimrun w Gołdapi


Opublikowane w pt., 29/07/2022 - 10:40

Roksana Orzyszek na Swimrun w Gołdapi

W sobotę 23 lipca wzięłam udział w zawodach Swimrun na dystansie ok 5,6 km w Gołdapi. Poszczególne odcinki wynosiły:

R1 – 0,65 km
S1 – 0,36 km
R2- 1,12 km
S2 – 0,3 km
R3 – 1,3 km
S3 – 0,18 km
R4 – 1,52 km. Oprócz tego dystansu były również na 11 km (2 pętle) i 30 km w parach. 

Decyzja o starcie była dosyć spontaniczna. Chciałam spróbować czegoś innego. Zaopatrzyłam się w minimum wymaganego sprzętu (buty trailowe, boja, okulary) i ruszyłam ku przygodzie. 

Roksana Orzyszek na Swimrun w Gołdapi

O godzinie 9 rozpoczęła się rywalizacja na dystansie 5 km i 11 km. Bieg rozpoczęłam żwawo, bo wiedziałam że tylko na części biegowej mogę coś powalczyć. Na pierwszym wejściu do wody nie potrafiłam złapać rytmu (pływanie z boją między nogami i butach było nowym doświadczeniem).

Ale postarałam się skoncentrować, uspokoić i spokojnie przepłynąć pierwszy segment. Po wyjściu z wody, opanowaniu lekkich zawrotów głowy związanych ze zmianą pozycji, wyprzedziłam kilka osób na biegu.

Roksana Orzyszek na Swimrun w Gołdapi
Drugi etap pływacki był już dla mnie łatwiejszy ponieważ ciało przyzwyczaiło się do temperatury wody oraz sposobu poruszania się. Przy wychodzeniu z wody zorientowałam się że jestem pierwsza wśród kobiet ale kolejna jest tuż za mną. Postanowiłam że będę trzymać się tempa na biegu.

Ostatnie pływanie było najłatwiejsze. Pozostało tylko utrzymać pozycję do mety. Zawody ukończyłam w 46 minut, co dało mi pierwsze miejsce wśród kobiet.

Roksana Orzyszek na Swimrun w Gołdapi

Bardzo ciekawe zawody. Organizacyjnie bardzo dobrze przygotowane. Nie można było pomylić trasy na etapie biegowym. Natomiast na wszystkich etapach pływackich byli ratownicy.

Mogę szczerze polecić dla biegaczy, którzy potrafią pływać i nie boją się otwartych akwenów, jako urozmaicenie planów startowych.  (Roksana Orzyszek, Ambasador festiwalu Biegowego)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce