Rośnie rywal dla Bolta? Ten 14-latek pobił jego wynik

 

Rośnie rywal dla Bolta? Ten 14-latek pobił jego wynik


Opublikowane w wt., 17/12/2013 - 09:54

14-letni James Gallaugher może za jakiś czas zdystansować Usaina Bolta. Biega szybciej niż najszybszy człowiek na świecie w jego wieku. Australijczyk pokonał 200 metrów w świetnym czasie 21,73 sekundy. To rekord w jego kategorii wiekowej. Słynny Jamajczyk, który całkowicie zdominował biegi sprinterskie, w jego wieku miał czas o 0,08 sekundy gorszy.

Pochodzący z Nowej Południowej Walii nastolatek zaliczył świetny występ podczas zawodów w mieście Townsville - jak donosi australijska prasa. W ojczyźnie wszyscy na niego chuchają i dmuchają, wierząc, że zadziwi świat już podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Czas 21,73 robi wrażenie nawet u dorosłych sprinterów. Najszybszy Australijczyk podczas sierpniowych mistrzostw świata w Moskwie Josh Ross pokonał 200 metrów w czasie 21,45 sekundy. Zaledwie 28 setnych sekundy mniej, a ma o 18 lat więcej.

Trener Gallaughera obawia się tylko, czy nagła sława nie wywoła u jego podopiecznego zbyt dużego ciśnienia. – Nie chcemy wywierać na nim presji. Zapewniam, że jest w dobrych rękach i będzie cały czas objęty programem szkolenia juniorów – tłumaczy Lyn Foreman.

Zobacz Gallaghuera pokonującego w marcu 100 metrów w czasie 11,5 sekundy:

ŁZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce