Rozbiegają Piaseczno? W sobotę Bieg Niepodległości

 

Rozbiegają Piaseczno? W sobotę Bieg Niepodległości


Opublikowane w pt., 15/11/2013 - 15:24

Już jutro w Parku Miejskim przy ul. Chyliczkowskiej odbędzie się drugi etap akcji pn. „Rozbiegajmy Piaseczno”. – Chcemy zachęcać mieszkańców do aktywności fizycznej i pokazać, że Piaseczno może i potrafi organizować cykliczne imprezy biegowe – mówi Renata Paradowska ze Stowarzyszenia Kondycja.

Biegających mieszkańców Piaseczna nie brakuje. Ale niewielu biega regularnie i na miejscu.  Miasto nie doczekało się dotąd bieżni z prawdziwego zdarzenia. Nie odbywa się tu wiele imprez biegowych, nie licząc Frog Race w Żabieńcu (Gmina Piaseczno), który w tym roku odbył się już po raz piąty, oraz Piaseczyńskiej Piątki, która zadebiutowała w czerwcu. Ale to się powoli zmienia. 

– Od września organizujemy cykl biegów śniadaniowych, które mają zachęcić mieszkańców do regularnego biegania w naszym mieście. Do biegania rekreacyjnego i dla zdrowia. Chcemy, by ludzie poczuli chęć do biegania, poczuli atmosferę biegów, stąd krótsze dystanse – wyjaśnia Renata Paradowska, znakomita polska maratonka, medalistka MP w biegach na 10 000 i 1500 m, a dziś trenerka i popularyzatorka biegania, wspólnie z mężem Wiesławem, założycielem Stowarzyszenia Kondycja.

Jak mówi nasza rozmówczyni, lekka i przystępna forma biegów to wybór celowy, bo „piaseczyńscy biegacze-amatorzy nie są jeszcze gotowi na pokonywanie 10 czy 21 km”, ale też „nie chcą lub nie mogą szerzej zaangażować się w biegi, czy to poprzez realizację planów treningowych czy dołączenie do klubu i treningi pod okiem fachowca”.  

Piaseczyńskie biegi śniadaniowe pn. „Rozbiegamy Piaseczno” ruszyły w październiku w skąpanym w opadających liściach parku miejskim. W sobotę w tym samym miejscu odbędzie się druga odsłona akcji, której nadano nazwę Bieg Niepodległości, a w grudniu trzecia - Bieg Mikołajkowy.  – Trzy biegi to dobry początek. W przyszłym roku zorganizujemy ich więcej, tak, by biegi odbywały się regularnie, co kilka tygodni – zapowiada Renata Paradowska.

W programie sobotniego Biegu Niepodległości w Piasecznie znalazły się dwa dystanse: 1 i 5 km. – Krótszy Bieg Rodzinny polecamy całym familiom i debiutantom. 1000 m to nie jest dużo i każdy może bez większego trudu pokonać ten dystans – mówi Renata Paradowska. Zapraszając do udziału wszystkich zainteresowanych, także z poza Piaseczna, dodaje, że impreza ma charakter otwarty, a na uczestników będą czekały pamiątkowe gadżety w postaci worków na buty (wcześniej były to kubeczki – red.) oraz ciepły posiłek.

Zapisy do sobotniego Biegu Niepodległości w Piasecznie prowadzone będą w dniu imprezy od godz. 9:00. Same biegi rozpoczną się o godz. 11:00. Wpisowe to 5 zł dla dzieci i 10 zł dla dorosłych.

Więcej informacji:

http://www.kondycja.com.pl/

Plakat:

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce