Rozbiegany Dzień Dziecka i świetna zabawa w Koszalinie [ZDJĘCIA]

 

Rozbiegany Dzień Dziecka i świetna zabawa w Koszalinie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 02/06/2014 - 12:43

Rodzina atmosfera, słoneczna pogoda i piękne okoliczności przyrody sprawiły, że uczestnicy niedzielnej Leśnej Piątki Pikuś w Koszalinie bawili się wyśmienicie. Zawody zorganizowane z okazji Dnia Dziecka zgromadziły tłumy biegaczy w różnym wieku.

Leśna Piątka Pikuś to nie były zwykłe zawody. Dystans nie był tak oczywisty jak się wydaje (2,4 km). Nie był prowadzony pomiar czasu. Zwycięzcą zawodów była każdy, kto włączył się w zabawę. I chociaż brzmi to banalnie, stwierdzenie idealnie oddaje ducha specjalnej edycji Leśnej Piątki, w której biegano solo, w parach, trójkach czy z wózkami.

W sumie na starcie stanęły prawdziwe tłumy, i to w różnym wieku. – Jeszcze na godzinę przed biegiem wydawało się, że może być 100 uczestników. W ostatnim momencie przyszło więcej osób, mieliśmy więcej pracy, ale wszystko udało się zrealizować zgodnie założeniami i nie było opóźnień. Z pobieżnych obliczeń z list zapisów mieliśmy aż 738 osób, które wypełniły kartę uczestnika i zostawiły ją w biurze. Natomiast wiem, że były też osoby, które nie zapisywał siebie, tylko swoje dzieci. Więc frekwencja jest bardzo przyzwoita – mówi ze skromnością Michał Bieliński, organizator biegu.

Ponieważ nie było elektronicznego pomiaru czasu, nie było też rywalizacji znanej z typowych zawodów. Jeśli już ktoś chciał kogoś prześcignąć, to w kwestii pomysłowego przebrania. W lesie zorganizowano prawdziwy biegowy karnawał z okazji Dnia Dziecka. – Trasę biegu uczestnicy pokonali spontanicznie, bez „ciśnienia” i nastawiania się na wynik. Na trasie widziałem sporo dziecięcych wózków, mimo że była ona niełatwa, bo z piachem i górkami – opowiada organizator. Zadowolony organizator – dodajmy.

– Okazało się, że można przyciągnąć ludzi nietypową formułą i w nietypowe miejsce. Pomimo, że nie ma parkingu to samochody wzdłuż drogi zapakowane były na odcinku prawie kilometra – informuje Michał Bieliński.

Na uczestników imprezy, którzy nie ukończyli jeszcze 18. roku życia, czekały prezenty w postaci bidonów (świetny pomysł, bo dzieci i młodzież garną się do sportu). Wśród wszystkich zapisanych rozlosowano z kolei kilkadziesiąt innych nagród - koszulek, książek, zabawek dla dzieci.

Organizatorzy planują, że impreza dla dzieci odbędzie się także w przyszłym roku. Dużo wcześniej, bo już w czwartek 19 czerwca wystartuje trzecia odsłona Leśnej Piątki. Będzie to półmetek zawodów na 5 km w Koszalinie.

RZ

fot. Sebastian Lenkiewicz

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce