Rozpędzona biegaczka potrąciła seniorkę. Kobieta zmarła


Opublikowane w czw., 05/09/2019 - 19:31

Rozpędzona uczestniczka 4F Półmaratonu Praskiego w Warszawie potrąciła przechodzącą przez ulicę starsza kobietę. Po kilku dniach 87-letnia seniorka zmarła.

W sobotę z błoń Stadionu Narodowego na 21-kilometrową trasę ruszyło ponad 6 000 osób. Nie wiadomo dlaczego i w którym momencie starsza kobieta znalazła się na trasie.

Pomoc nadeszła szybko, jednak stan poszkodowanej okazał się bardzo poważny. Po czterech dniach pobytu w szpitalu, w środę 4 września, seniorka zmarła.

To pierwszy taki przypadek w historii warszawskiej imprezy, a może i w ogóle w historii imprez biegowych w Polsce. Organizatorzy - póki co - nie udzielają informacji na temat wypadku. W wydanym oświadczeniu czytamy:

„Jesteśmy głęboko poruszeni nieszczęśliwym zdarzeniem, do którego doszło podczas 6. Nocnego 4F Półmaratonu Praskiego. Na trasę biegu niespodziewanie weszła starsza kobieta, która została następnie potrącona przez rozpędzonego uczestnika biegu. Mimo natychmiastowej pomocy i przewiezienia kobiety do szpitala, w środę (4 września) zostaliśmy poinformowani o Jej śmierci. Nie potrafimy znaleźć słów, które oddają nasz głęboki żal i współczucie dla rodziny starszej pani. Słowa współczucia kierujemy także do osoby biorącej udział w biegu, która stała się uczestnikiem tego nieszczęśliwego wydarzenia.

Jako organizator imprezy zobowiązujemy się do pełnej współpracy ze służbami publicznymi w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Do czasu ich wyjaśnienia, ze względu na dobro i żałobę rodziny poszkodowanej, nie będziemy udzielać żadnych dodatkowych informacji.

Rodzinie poszkodowanej, z którą jesteśmy w osobistym kontakcie, składamy szczere kondolencje.”

Łącznie w 4F Półmaratonie Praskim wzięło udział ponad 9400 osób. Impreza w formule wieczornej rozgrywana jest od 2017 roku.

RZ


AKTUALIZACJA

Informacja od organizatora biegu:

"Zgodnie z wolą uczestnika tej nieszczęśliwej kolizji, informujemy, że osoba ta nie kontynuowała biegu, a pozostała na miejscu i wyrażała chęć pomocy Poszkodowanej".

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce