Runmageddon tworzy ligę. I potwierdza zagranicę

 

Runmageddon tworzy ligę. I potwierdza zagranicę


Opublikowane w śr., 10/12/2014 - 15:58

Przyszłoroczne imprezy Runmageddonu, największego w kraju cyklu biegów przeszkodowych, będą rozgrywane w Polsce i Wielkiej Brytanii pod nazwą Liga Runmageddonu.

Cykl będzie składał się z dziesięciu edycji zróżnicowanych poziomem trudności i typem trasy. Eventem podsumowującym cały rok zmagań będzie Finał Runmageddonu, który wyłoni najtwardszego zawodnika i zawodniczkę.

W przyszłym roku Runmageddon będzie rozgrywany w wersjach Rekrut, Classic i Hardcore. Typy trasy przewidziane w ramach nowo tworzonego cyklu obejmują edycje: miejską (realizowane np. na Torze Służewiec czy sopockim Hipodromie), górską i zimową.

Za ukończenie każdego eventu przyznawane będą punkty:

  • Runmageddon Rekrut, 6km i 30+ przeszkód - 2 punkty
  • Runmageddon Classic, 12km i 50+ przeszkód - 3 punkty
  • Runmageddon Hardcore, 21km I 70+ przeszkód - 4 punkty

W Finale Runmageddonu będą w nim mogli wystąpić wyłącznie zawodnicy, którzy we wcześniejszych edycjach zdobyli min. 5 punktów. Uczestnicy finałowych zmagań otrzymają bluzy lub softshell RUNMAGEDDON FINAL. Zarówno w ramach Ligi Runmageddonu jak i finału będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna i drużynowa.

Liczymy, że Liga Runmageddonu przełoży się na jeszcze większe zaangażowane zawodników i uatrakcyjni cykl naszych zawodów. Już dzisiaj widzimy, że istnieje liczna grupa osób, które uczestniczyły we większości tegorocznych naszych biegów – wskazuje Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce