Runmageddon: W weekend Rekrut w Warszawie, w przyszłym roku... kolejne 8 startów! Super frekwencja pań!

 

Runmageddon: W weekend Rekrut w Warszawie, w przyszłym roku... kolejne 8 startów! Super frekwencja pań!


Opublikowane w pon., 14/07/2014 - 08:45

W najbliższy weekend na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu odbędzie się kolejna odsłona imprezy pod szyldem Runmageddonu. To bieg dla osób, które nie widzą przeszkód w tym, żeby przybrudzić biegowe wdzianko pokonując różnorakie przeszkody terenowe i naturalne. Tym razem impreza nosi podtytuł „Rekrut”.

Kwietniowy bieg otwierający ekstremalne zmagania cieszył się dużym zainteresowaniem. Prawie 700 osób rywalizowało wtedy na 10 km trasie, na której ustawiono około 30 przeszkód. Zbliżająca się edycja cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem. Zapisało się już ponad 1400 uczestników.

Zapisy idą fantastycznie. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Nie możemy się doczekać imprezy, bo będzie spektakularna. Wszystko jest kwestią jakości. Przy pierwszym biegu nikt nie wiedział z czym to się je. Po zawodach rozesłaliśmy ankietę satysfakcji, w której 94% uczestników powiedziało, że jest zadowolonych na tyle, że chciałoby to powtórzyć. Przyrost uczestników jest jednak ogromny, zwłaszcza wśród kobiet. W kwietniu pań było 100, teraz zapowiada się ich cztery razy tyle – powiedział nam Jaro Bieniecki, dyrektor zawodów.

Mylą się osoby, które sądziły że Rekrut będzie łatwiejszy do pokonania od kwietniowego Runmageddonu. Mimo, że trasa jest faktycznie krótsza, bo wynosi 6 km, to przeszkód wcale nie ubyło. Dodatkowo część utrudnień trzeba będzie pokonywać z bagażem na plecach, a na torze ma stanąć przeszkoda zrobiona z... lodu. Część przeszkód zostanie też zmodyfikowanych.

Błotno-wodne spa, znane z pierwszej edycji, jak najbardziej będzie. Nie odmówimy zawodnikom tej przyjemności. Oczywiście nie możemy mówić o tym, z czego zrezygnowaliśmy, tylko o tym, co dostawiliśmy. Przeszkód będzie 30. Za granicą tyle przeszkód serwuje się na dystansie 20 km, my jednak zagęściliśmy tor. Nie będzie on łatwy do pokonania – wskazuje orgnaiztor.

W tym roku odbędzie się jeszcze Runmageddon Classic w Sopocie (we wrześniu) oraz Runmageddon Hardcore w Warszawie (w listopadzie). To jednak nie koniec planów organizatorów.

Na początku nie chcieliśmy ujawniać wszystkich pomysłów. Teraz jesteśmy bardziej pewni siebie. Wiemy, co potrafimy zrobić. W przyszłym roku będzie 8 edycji! Będzie jeden bieg w górach, jeden bieg na bagnach oraz w kolejnym mieście, którego nazwy jeszcze nie mogę ujawnić. Prawdopodobnie zorganizujemy także bieg zagranicą. Dwa najpoważniej rozważane kierunki w tym momencie to Niemcy i Wielka Brytania. Szykujemy się na szybki rozwój – poinformował Jaro Bieniecki.

Runmageddon Rekrut odbędzie się 19 i 20 lipca. Starty odbywać się będą w seriach co pół godziny. Pierwszego dnia biegi odbywać się będą od godz. 12:00 do 15:00. Natomiast drugiego od 10:00 do 15:00. Biuro zawodów znajdować się będzie na pierwszym piętrze Trybuny Głównej Toru Wyścigów Konnych na Służewcu przy ul. Puławskiej 266. Czynne będzie w godzinach od 9:30 do 14.00 w sobotę (19.07) oraz od 8.00 do 14.00 w niedzielę (20.07).

Organizator

Regulamin

Zapisy

Opłata startowa: od 13 lipca - 199 zł zniżki w zależności od liczby osób startujących w grupie: SZCZEGÓŁY

RZ

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce