Rusza Diamentowa Liga. Gwiazdy na bieżni i w telewizji

 

Rusza Diamentowa Liga. Gwiazdy na bieżni i w telewizji


Opublikowane w pt., 09/05/2014 - 15:52

Posiadacza okazałego diamentu i zarazem zwycięzcę piątej edycji prestiżowych zawodów Diamentowej Ligi poznamy 5 września po mityngu w Brukseli. Zanim jednak do tego dojdzie zawodnicy spotkają się 14 razy, a wszystko rozpocznie się dziś w Katarze. 

W pierwszym mityngu Diamentowej Ligi jedynie Piotr Małachowski i Robert Urbanek będą próbowali zdobyć minima na zbliżające się mistrzostwa Europy. Rywalizacja odbędzie się bez udziału polskich biegaczy, ale za to do Ad- Douha przyjedzie aż 9 mistrzów olimpijskich.

Listę gwiazd otwiera Shelly-Ann Freiser Price, która dwa miesiące temu w Sopocie uzyskała tytuł halowej mistrzyni świata na 60m i zwyciężyła w zeszłorocznej Diamentowej Lidze na dystansie 100 i 200m. W Katarze po raz pierwszy w sezonie pobiegnie na 100m 

- To pierwszy start i nie wiem, czego się spodziewać. Dopiero bieg zweryfikuje, w jakiej jestem formie - powiedziała jamajska sprinterka organizatorom.

Wśród sprinterów faworytami imprezy są Warren Weir i Curtis Mitchell. Obaj wystartują na 200m. 

Ciekawie zapowiada się rywalizacja na 800m. Pod nieobecność mistrza olimpijskiego z Londynu Davida Rashida, miejsce na najwyższym stopniu podium może zająć Mohammed Aman, który w Sopocie rywalizował z Adamem Kszczotem i ostatecznie został halowym mistrzem świata. Także Adrew Osagie, który po dyskwalifikacji Marcina Lewandowskiego, wyjechał z Polski jako brązowy medalista, będzie miał okazję w Ad-Douha potwierdzić swoją wysoką formę. 

Wśród pań na 800m pobiegnie zwyciężczyni HMŚ w Sopocie Chanelle Price. Genzebe Dibaba wystartuje na swoim ulubionym dystansie 3000m. 

Chociaż Diamentowa Liga nie ma rangi mistrzostw, przy takich nazwiskach emocje na pewno będą ogromne.

Zmagania lekkoatletów można oglądać od godziny 18:00 w Polsat Sport.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce